Serena E35 arızası

Kombilerin her yıl bakıma girmesi gerektiğini çoğu kişi bilir. Bakımsızlıktan dolayı çok sık meydana gelen arıza Ateşleme ve İyanizasyon arızasıdır.

Örneğin, bir kombi uzun zaman kullanılmadığında Brülörün içine veya Enjektör (meme) kitinin  içine örümcek ağ yapabilir. Hemde bu örümcek ağı iyanizasyon elektrodunun hizasındaki enjektöre denk gelmiş ise ortaya inanılması zor ama kesinlikle olabilecek bir arıza çıkar.

Uzun zaman bakıma girmemiş bir kombinin yanma odası, ateşleme elektrodları ve iyanizasyon (alevi tutma) elektrodu kurumdan dolayı işlevini yitirmiş hale gelir. Ateşleme elektrodu ateşlemeyi yapamaz, gaz birikmesi sonucu patlamalı yanmalar olabilir. Veya ateşlme olduktan sonra İyanizasyon Elektrodu alevi tutamayıp karta bilgi veremez, dolayısıyla arıza meydana gelebilir.

Serena modelinde ekranda E35 arızası görüldüğü zaman ateşlemede veya iyanizasyonda problem var demektir.

Açma-kapama düğmesiyle kombiyi yeniden başlatabilirsiniz..

Arıza sık sık meydana geliyor ise kombinizi kapatıp teknik servisi çağırmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar


Serena E35 arızası” üzerine 2 düşünce

  1. Benim kombi Alarko Serananın dijital olmayanı, arızası ise kombinin devamlı olarak aynı modda kendiliğinden çalışıyor, ayrıca sıcak su da da kalorifer çalıyor. Bu kombiyi resetleme imkanı var mı ? Yoksa bir servis mi ? çağırmam gerekiyor ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir