Serena E35 arızası

Kombilerin her yıl bakıma girmesi gerektiğini çoğu kişi bilir. Bakımsızlıktan dolayı çok sık meydana gelen arıza Ateşleme ve İyanizasyon arızasıdır.

Örneğin, bir kombi uzun zaman kullanılmadığında Brülörün içine veya Enjektör (meme) kitinin  içine örümcek ağ yapabilir. Hemde bu örümcek ağı iyanizasyon elektrodunun hizasındaki enjektöre denk gelmiş ise ortaya inanılması zor ama kesinlikle olabilecek bir arıza çıkar.

Uzun zaman bakıma girmemiş bir kombinin yanma odası, ateşleme elektrodları ve iyanizasyon (alevi tutma) elektrodu kurumdan dolayı işlevini yitirmiş hale gelir. Ateşleme elektrodu ateşlemeyi yapamaz, gaz birikmesi sonucu patlamalı yanmalar olabilir. Veya ateşlme olduktan sonra İyanizasyon Elektrodu alevi tutamayıp karta bilgi veremez, dolayısıyla arıza meydana gelebilir.

Serena modelinde ekranda E35 arızası görüldüğü zaman ateşlemede veya iyanizasyonda problem var demektir.

Açma-kapama düğmesiyle kombiyi yeniden başlatabilirsiniz..

Arıza sık sık meydana geliyor ise kombinizi kapatıp teknik servisi çağırmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar


Serena E35 arızası” üzerine 14 düşünce

 1. Benim kombi Alarko Serananın dijital olmayanı, arızası ise kombinin devamlı olarak aynı modda kendiliğinden çalışıyor, ayrıca sıcak su da da kalorifer çalıyor. Bu kombiyi resetleme imkanı var mı ? Yoksa bir servis mi ? çağırmam gerekiyor ?

 2. Merhabalar. Benim kombim alarko serena dijital olmayan modellerinden. Kombiyi çalıştırdığımda sürekli on ledi yanıyor derece artmıyor suyuda ısıtmıyor sadece çalışıyor. Ne yapılması gerekiyor ?

 3. Merhabalar bizim kombide alarko serena. Isitma yapmiyor 35 derecede calismiyor ama bi 70 dereceye aldigimda calisiyor ama o derecede bile sanki 40derecede calisir gibi neden olabilir servis mi cagirmamiz gerek

  • Genleşme tankı havası basılıp tesisat filtresi temizlenmesi lazım eğer filtre çok tıkalı çıkarsa peteklerin yikanmsida gerekebilir. En son kalorifer sensorunun kontrol edilip gerekiyorsa değişmesi gerekir.

 4. Merhaba benimkide alarko kombi serena dijital gostergeli 50 dereceye aldığımda şu açtığım zaMan siçakligı 70e kadar çıkartıyor ama bi soğuk bi sıcak akıyor sebebi nedir açaba

  • Sistemde aşırı sıcaklık oluşuyor kaynamaya gidiyor sonra duruyor su tekrar soğuduğunda tekrar devreye giriyor buda musluktan bı kaynar su bide soğuk su akmasına sebeb oluyor. Plaka esanjor ve sensörlerin kontrol edilmesi gerekir . Esanjorde tıkanıklık var muhtemelen kireç çözücü ile temizlenmesi gerekir

  • 12 saatte normal değil bir tam günde olsaydı normal olurdu bu soğuk havalarda . Tesisat filtresini peteklerin temizliğini kombinin sensörlerini genleşme tankının havasını ve gaz ayarlarını kontrol ettirmenizde fayda var.

 5. benim kombi alarko serena eski dijital ekran olmayanından sıcak su akıyor cok ta güzel fakat kalorifere vermiyor sıcak su

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir