DOLCE VITA 24 HC Eo1 arızası

Kombiyi çalıştırmadan önce evinizin önündeki gaz vanasının açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz kombiye gaz gelmesi lazım ki ateşleme yapabilsin.

Gaz vanaları açık ve kombiyi çalıştırdığınızda cihaz E01 arızası veriyor ise brülörde tıkanma, ateşleme bujilerinde şaseye atlama, bujilerde çatlak veya buji bakımsızlıktan dolayı kurum bağlamış olabilir ve arızaya geçer.

Bir başka olasılık ise cihazın elekteronik kartı pompa, fan, ateşlemeye kadar komut verir fakat gaz valfine komut gönderemez ve gaz valfi gaz yolunu açamaz, dolayısı ile cihaz E01 arızası verir.

Diğer bir olasılık elektronik kart gaz valfine kadar tüm komutları verir fakat gaz valfi bobinlerinde problem olabilir ve devreye girmez, gaz yolunu açamaz ve cihaz sürekli E01 arızası verir.

Bu arızada eğer sorun bujilerde ise buji önce temizlenmeli, arıza devam ediyor ise değiştirilmelidir.

Eğer elektronik kart arızalı ise değiştirilmelidir.

Eğer gaz valfinde problem var ise yenisi ile değiştirilmelidir.

Bu işlemler TEKNİK SERVİS tarafından yapılabilecek işlemler olduğu için teknik servis çağırmanız gerekmektedir.

Aksi takdirde kombi hata veya dalgınlıkla yapılacak yanlış işlemde can ve mal kaybına yol açabilecek sorunlar ortaya çıkarır.

Sponsorlu Bağlantılar


DOLCE VITA 24 HC Eo1 arızası” üzerine 10 düşünce

 1. DOLCE VITA 24 HC Eo1 arızası:
  Kombi sıcak su bölümünde sorunsuz çalışıyor petek bölümünü açtığımda Eo1 arızası veriyor reset liyoruz düzeliyor üç beş saniye sonra tekrar aynı arıza veriyor. yetkili servis elektronik kartı yanmış değişmesi gerek dedi. sormak istediğim kart yandı ise sıcak su neden çalışıyor.

  • kombiye oda termostadı bağlımı.eğer bağlıysa o arıza yapmış olabilir.eğer bağlı değilse karttaki oda termostadı köprüsü düşmüş olabilir. son olarak oda termostadı kısmın da sorun yoksa kart gerçektende arıza yapmış olabilir.servisin kart yanmış demesi arıza yapmış anlamına geliyor.sıcak suda çalışabilir normaldir.

 2. Şu zaman oldu arıza tam olarak giderilemedi elektonik kart değişmesine rağmen düzelmedi. Bu sefer de gaz valfini değiştirdiler petek bölümü çalışıyor ancak şimdi de sıcak su musluğu sonuna kadar açmadan alev almıyor ısınınca da azıcık kısalım kombi alevi sönüyor su soğuyor eskiden suda sorun yoktu. Tekrar servisi çağırdım sorunu bulamadı servise verdiğim para kombinin fiyatını geçti.

  • DERYA HANIM BİR ÖNCEKİ BAHSETTİĞİNİZ ARIZA DÜZELMİŞ SORUN KARTTA ÇIKMIŞ O TAMAM. GAZ VALFİNİ NEDEN DEĞİŞTİRDİLER ONU ANLAYAMADIM. FAKAT SICAK SU SORUNUNUZDA ŞU SEBEPLER OLABİLİR; ÖNCELİKLE MUSLUKLARIN AĞIZLARINDAKİ FİLTRELERİ TEMİZLEYİN TIKANMIŞ OLABİLİR DUŞ FISKİYESİNİN DE DELİKLERİNİ TEMİZLEYİN.SONRA Kİ KISIMLAR SERVİSLE ALAKALI ÖNCELİKLE GAZ AYARLARI NORMALMİ ÖLÇÜ ALETİ İLE MİNİMUM VE MAXİMUM GAZ AYARLARININ ÖLÇÜLMESİ GEREKİR.SONRA SICAK SU VE KALORİFER SENSÖRLERİ KONTROL EDİLMESİ GEREKİRSE DEĞİŞMESİ GEREKİR.GEÇMİŞ OLSUN.

  • Ateşleme de sorun var bujilerde toz pislik olabilir. Gaz valfi arızalı olabilir kart arızalı olabilir bu arıza geniş kapsamlıdır parçalar tek tek incelenmelidir.

  • Hortumlardan birini hafif ufleyince kontak sesi gelir prosestat dan onu fanin artı ucuna digerinide icinize çektiğinizde kontak sesi gelir oda eksi uca baglanir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir