Domicompact F 24- Domicompact F 30 Yoğuşmalı F1 arızası

Sponsorlu Bağlantılar

Ferroli DOMİCOMPACT F 24 veya DOMİCOMPACT F 30 YOĞUŞMALI kombinizin ekranında F1 arıza kodu gördüğünüzde öncelikle evinizin doğalgaz sayacındaki doğalgaz vanasının , kombinizdeki doğalgaz vanasının açık olup olmadığını kontrol ediniz.

Sonra Ferroli Domicompact yoğuşmalı kombinizin yoğuşma suyu hortumunu kontrol ediniz.Yoğuşma suyu hortumu eğer bir kabın içinde ise kabın tamamen dolarak hortumun ağzını tıkamasına sebep olup olmadığına bakın.Eğer hortum kabın içinde değil de serbest bir şekilde duruyor ise içinin tıkalı olup olmadığını kontrol ediniz.

Sponsorlu Bağlantılar


Şayet yukarıdaki kontrolleri yaptıktan sonra Ferroli Domicompact kombiniz tekrar F1 arızasını vermeye devam ediyor ise öncelikle evinize gelen Elektrik Voltajı ile sorun olabilir.Normalde 220 Volt gelmesi gereken elektrik 195 , 200 volt gibi düşük voltajlarda gelirse Ateşleme Trafosuna yeterli beslemeyi yaptıramaz ve yetersiz ateşleme meydana gelebilir.Ve Ferroli Domicompact kombinizin ekranında F1 arızası meydana gelebilir.

Diğer bir olasılık ise Gaz Valfi arızalı olabilir.Kombinize kadar gelen gazın yanması için yanma odasına gitmesine izin veren parça Gaz Valfidir.Eğer Gaz Valfi Bobinleri arızalı ise gaz yolunu açmasına izin vermez ve gaz geçişi olmaz dolayısı ilede ateşleme olmaz.

Son bir olasılık ise Elektronik Kart arızalı olabilir.Gaz valfinin bobinlerine giden elektriği , ateşleme elektrotlarının kontrolunü Elektronik Kart yapar. Eğer Elektronik Kart arızalı ise bunların hiçbirini kontrol edemez ve Ferroli Domicompact kombiniz sürekli F1 arızası verir.

Yukarıdaki arızaların çözümü için en yakın Teknik Servisi çağırmanız gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar


Domicompact F 24- Domicompact F 30 Yoğuşmalı F1 arızası” üzerine 2 düşünce

  1. su basıncı günlük 1in altına düşüyor 2basıca kadar dolduruyorum yinede düşüyor normalde gözle su kacağıda gözükmüyor acaba neden düşüyor basınc.kullandığım makina ferroli domıproject f 24 d

    • Genlesme tankinin havasi bitmis veya patlak olabilir. Eger biyerde kacak olmadigindan eminseniz tank sorunu vardir. Esanjorde de sorun olabilir diyecem ama basincin yukselmeside gerekir . siz servisi cagirip genlesme tankini kontrol ettirin buyuk ihtimal havasi bitik. Gecmis olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>