Domicompact F 24- Domicompact F 30 Yoğuşmalı F1 arızası

Ferroli DOMİCOMPACT F 24 veya DOMİCOMPACT F 30 YOĞUŞMALI kombinizin ekranında F1 arıza kodu gördüğünüzde öncelikle evinizin doğalgaz sayacındaki doğalgaz vanasının , kombinizdeki doğalgaz vanasının açık olup olmadığını kontrol ediniz.

Sonra Ferroli Domicompact yoğuşmalı kombinizin yoğuşma suyu hortumunu kontrol ediniz.Yoğuşma suyu hortumu eğer bir kabın içinde ise kabın tamamen dolarak hortumun ağzını tıkamasına sebep olup olmadığına bakın.Eğer hortum kabın içinde değil de serbest bir şekilde duruyor ise içinin tıkalı olup olmadığını kontrol ediniz.

Şayet yukarıdaki kontrolleri yaptıktan sonra Ferroli Domicompact kombiniz tekrar F1 arızasını vermeye devam ediyor ise öncelikle evinize gelen Elektrik Voltajı ile sorun olabilir.Normalde 220 Volt gelmesi gereken elektrik 195 , 200 volt gibi düşük voltajlarda gelirse Ateşleme Trafosuna yeterli beslemeyi yaptıramaz ve yetersiz ateşleme meydana gelebilir.Ve Ferroli Domicompact kombinizin ekranında F1 arızası meydana gelebilir.

Diğer bir olasılık ise Gaz Valfi arızalı olabilir.Kombinize kadar gelen gazın yanması için yanma odasına gitmesine izin veren parça Gaz Valfidir.Eğer Gaz Valfi Bobinleri arızalı ise gaz yolunu açmasına izin vermez ve gaz geçişi olmaz dolayısı ilede ateşleme olmaz.

Son bir olasılık ise Elektronik Kart arızalı olabilir.Gaz valfinin bobinlerine giden elektriği , ateşleme elektrotlarının kontrolunü Elektronik Kart yapar. Eğer Elektronik Kart arızalı ise bunların hiçbirini kontrol edemez ve Ferroli Domicompact kombiniz sürekli F1 arızası verir.

Yukarıdaki arızaların çözümü için en yakın Teknik Servisi çağırmanız gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar


Domicompact F 24- Domicompact F 30 Yoğuşmalı F1 arızası” üzerine 20 düşünce

 1. su basıncı günlük 1in altına düşüyor 2basıca kadar dolduruyorum yinede düşüyor normalde gözle su kacağıda gözükmüyor acaba neden düşüyor basınc.kullandığım makina ferroli domıproject f 24 d

  • Genlesme tankinin havasi bitmis veya patlak olabilir. Eger biyerde kacak olmadigindan eminseniz tank sorunu vardir. Esanjorde de sorun olabilir diyecem ama basincin yukselmeside gerekir . siz servisi cagirip genlesme tankini kontrol ettirin buyuk ihtimal havasi bitik. Gecmis olsun.

  • KOMBİ BASINCI 1.5 BAR OLMASI GEREKİR ÖNCELİKLE.ELEKTRİK VOLTAJLARINDA SORUN OLMAMASI GEREKİR.YOĞUŞMALI KOMBİLERDE YOĞUŞMA SUYUNUN AKTIĞI GİDER HORTUMUNUN TIKALI OLMAMASI GEREKİR.BRÜLÖR BUJİLER TEMİZ OLMASI GEREKİR.GEÇMİŞ OLSUN.

  • sanırım genleşte tankının havası yok.servis çağırıp tanka hava bastırmanız gerekir. zaten gelmişlerken bakımda yaptırırsanız kışa rahat girersiniz.çünkü hava basma işlemi bakımda yapılan işlemlerden birisi.

 2. Bende livatop F24 kombi var. Sıcak su göstergesi 50 dereceye ayarlı ancak, sıcak su açıkken alttaki petek suyu sıcaklığı 90 dereceyi aşıyor ve (sıcak su sıcaklığı 50 derece olmadan) kombi yanmayı durduruyor. Banyodan akan su bir soğuk akıyor bir sıcak. Bu durum yaz konumunda da aynı kış konumunda da aynı. Sebebi ne olabilir acaba? Teşekkürler.

  • İyonizasyon arizasidir. Ateşleme oluyor ama alev hissedilmediği için tekrar sonuyor. Bujileri bruloru kontrol edip temizlettirin. Duzelmezse gaz valfine ve karta detaylı bakılması gerekir.

  • Kombiyi resetleyin birkaç kez olmazsa eco moduna almış olabilirsiniz kombiyi ama burda sıcak suyun akması gerekir . sensorde arıza yapmış olabilir bakılması gerekir

 3. Ferroli yoğuşmalı kombi kaloriferi ısıtıyor ancak suyu ısıtmıyor. Ekranda herhangi bir hata da vermiyor. Ekranda su sıcaklığını da göstermiyor ama kalorifer suyunun sıcaklığını gösteriyor

 4. F24E ferrolli kombi sürekli basınç artıyor
  genleşme tankı değişti yine yukseliyor
  kombi yi 12 saat kapalı tutup şu vanasını test ettim 1.5 de kaldı fakat çalıştırdığımda
  Yine 2.5 PSİ yükseliyor arıza neden olabilir
  ilginize şimdiden teşekkür ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir