Süsler E6 arızası

Süsler kombide E6 arızasında iki farklı arıza meydana gelebilir.Bunlar aşağıdaki gibi özetlenebir:

Kombilerde pompa sıkışması ,filtre tıkanmaları , ana esanjör veya plaka esanjörde tıkanmalar olduğu durumlarda veya sensörlerin bozulup yanlış değer okuyarak kombiyi ayarladığınız dereceden daha fazla derecelerde çalıştırmasından kaynaklanan aşırı ısınma durumlarında emniyet termostadı dediğimiz parça kontaklarını açarak kombinin çalışmasını keser. Süsler kombiniz aşırı ısınmadan dolayı E6 arızası verebilir. Bu demektir ki petekleriniz, tesisat filtresi veya esanjörler tıkalı veya pompa randımanlı çalışmıyor veya üç yollu vanada sorun var.Aşırı ısınma durumunda Süsler kombiniz E6 arızası verir ve siz reset düğmesine basarak bu arızayı giderebilirsiniz. Şayet arıza giderilmiyor ise teknik servisi çağırmalısınız. Süsler kombiniz sadece aşırı ısınmadan dolayı E6 arızasını vermez .

Süsler kombiniz  bacalı model ise; bina bacasının çekişinde problemler olduğu zaman kombinin davlumbazında aşırı sıcaklık birikir ve baca termostadının atmasına sebep olur. Bunun sonucunda ise Süsler kombiniz E6 arızasını vermeye başlar.

Süsler kombiniz hermetik model ise baca fanının sargılarında zamanla kısa devreler, kanatlarında toz birikmeleri, rulmanlarında yıpranmalar olur ve olması gereken devirde çalışamaz. Dolayısı ile de hava prosestadına yeterli basıncı uygulayamaz.

Veya hava prosestadı fandan yeterli basıncı alır ama özelliğini yitirdiğinden dolayı kombiyi çalıştırmaz.

Başka bir olasılık ise elektronik kart fanı devreye sokamıyor olabilir.

Bunların sonucunda ise Süsler kombiniz sürekli E6 arızası verir.

Çözümünde  TEKNİK SERVİS çağırmanız gerekecektir.

Sponsorlu Bağlantılar


Süsler E6 arızası” üzerine 29 düşünce

 1. süsler kombim var. 12 yıldır sorunssuz kullanıyorum.ısınmada bir sorunum yok ama sıcak su kullandığım zaman basınç göstergesi 3 e dayanıyor.kombinin altına su akıtıyor.arızalı parçayı değiştireyimmi yoksa yeni kombi alayımmı değişen parç sorun cıkarırmı

  • Kombiyi görmeden birşey diyemem ama siz kontrol ederseniz veya ettirirseniz anlayan birine ona göre yardımcı olayım. 12 yıllık kombinin heleki şimdiye kadar hiçbir parçası değişmemişse bundan sonrası masraf demektir söz konusu marka süsler ise hepten kötü. Eğer kombinin fanı ,pompası ana kartı,çift esanjörlü ise 3 yollu vanası gibi pahalı parçaları kontrol edilip 1-2 sene daha idare eder cevabını alırsanız kombiyi değişmenize gerek yok ufak tefek parçaları değiştirip kullanabilirsiniz. Ama pahalı parçaların eli kulağındaysa hiç masraf etmeyin kombiyi yenileyin. Tavsiyem bu şekilde olabilir.

 2. SELAM SIZDEN DANISMAK ISTEDIGIM BENDE “HUBERT”KOMBIM VAR INTERNETTE ARASTIRDIM BULAMADIM ONDA DA L6 ARIZASI GOSTERIYOR BU NEDEMEK OLUYOR.YARDIMLARINIZ ICIN SIMDIDEN TESEKKURLER

 3. Susler kombimiz var e6 hatasi veriyordu yetkili servis cagirdik ve kart isiniyor diyip 200 tl ye karti degistirdi 3 gun sonra yine ayni e6 hatasini vermeye basladi simdide bakim yapilmasi gerekiyor 80 tl dedi. benim kartimda problem var mi Eski kartimi ve parami istemelimiyim

  • E6 baca arızası dır. Fan ,prosestat ve karttan olur. Genelde baca tıkanıklığı fan devir düşüklüğünden yapar.ama kart sorunu olarak da çıkar önünüze eğer kartı takti ve yine yapıyorsa problemi kartta sorun yoktur.

 4. merhaba kombim E6 arızası veriyor. ama kombiyi kapatıyorum biraz bekledikten sonra tekrar açıyorum çalışıyor petekler ısınıyor belli bir dereceye gelince duruyorya ondan sonra tekrar çalışmıyor kapatıp açınca çalışıyor

  • Önce tesisat filtresini temizlettirin aşırı isinmalarda susler kombiler e6 verebiliyor alakasız olmasına rağmen. Asıl sorun baca ile . yanı baca bağlantılarını kontrol edin çıkma falan olmaması gerekir.sonra fan kanatları kontrol edilmelidir kurum baglamissa temizlenmelidir. Fanin devri kontrol edilmelidir.yeterli devirde dönmelidir. Bunlarda sorun yoksa ana kartta sorun vardır. Geçmiş olsun.

 5. Selam mende nobello kombidi su ısınıyor esenjora qiziyor her şey normal çalışıyor amma peteklere isdi su çıkmıyor arada e 6 arıza kodu veriyor.filtirleri yoxladim her şey normal.

  • Ateşleme arızası. Geniş kapsamlı bir arizadir. Pompa çalışmıyor olabilir gaz ayarları bozuk olabilir. Kalorifer sensorunden kaynaklanabilir detaylı kontrol edilmesi gerekir

 6. merhaba, süsler 5101 kombim var. sorun şu şekilde; kombi normal çalışırken bir anda duruyor ve hiç bir şekilde ateşleme yapmıyor…ne sıcak suyu açınca ne de kalorifer derecesini yükseltince hiç bir girişimde bulunmuyor ve arıza ışığı yanmıyor fakat pompa çalışmaya devam ediyor…tahminimce tamamen soğuduktan sonra tekrar çalışmaya başlıyor….tekrar çalışması 10-30 dakika aralığında oluyor. ntc sensörlerini yeni değiştirdim. fan ve prostetta sorun yok gibi gözüküyor….normal çalıştığı zamanlarda kontrol ettim… üç yollu nun diyaframlarını geçen sene değiştirmiştim… başka bir yerde ısı sensörü var mı ondan olabilir mi acaba….?
  yardımcı olursanız sevinirim…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir