Vitopend 100 A0 Arızası

Viessmann Vitopend 100 Kombinizde A0 kodunu gördüğünüz de yapmanız gereken evinizin ana girişinde ki gaz vanasını kontrol ediniz.Gaz vanası açık olması gerekir.Vana açık ise kombiye gelen gaz borusundaki vananın açık olup olmadığına bakmanız gerekir.Eğer vanalar açık ve Viessmann Vitopend 100 kombiniz hala daha A0 arızasını vermeye devam ediyorsa kombinin gaz valfinde problem olabilir.Gaz valfinin diyaframında yıpranma, delik olabilir. Buda kombiye yeterli gaz basıncının girmesini engeller. Bir diğer ihtimalde ateşleme ve iyanizasyon bujilerinde arıza olursa Viessmann Vitopend 100 kombiniz A0 arızası verir.

Viessmann Vitopend 100 kombiniz A0 arızası verdiğinde gaz vanalarını kontrol ettikten sonra arıza düzelmezse en yakın teknik servisi çağırmanız gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar


Vitopend 100 A0 Arızası” üzerine 8 düşünce

  1. viessmann vitopend 100 kombime genereral lexcia 300 kablosuz oda termostatı bağladım kombimin sıcaklığı 80 dereceye yükseldi bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir termostatta dereceyi düşürmeme rağmen kombi durmadı çalışmasını devam ettirdi.

    • Oda tesmostadi kullanılırken kombide petek ayarı maksimum a yakın tutulmalıdır 60 ve üstü gibi. Oda termostadi ortamdaki hava sicakligina göre kombiyi çalıştırır eğer evde isi yalıtımı yoksa ev çabuk soguyorsa oda termostadi konumu yanlış yapılmışsa kombiyi surekli çalıştırır. Bunları göz önünde bulundurarak oda termostadi takilmalidir

  2. Vieesman kombide basinc 3 günde 1 kere 0 a dusuyor f5 hatasi veriyor basinci yukseltince sicaklik 40 a kadar yukselip sönüyor sonra kapayip acinca duzeliyor simdi genlesme tankina hava basicagim tesisattaki suyu bosaltmadan basabilirmiyim kac bar yapmaliyim su bosaltmanin mantigi ney fazla su olabilir diyemi viopent 100 cihaz ve banyo suyu degisken oluyor ntc sensorunden olabilirmi 55 dereceye kadar yukselip duruyor 20 derecelerde atesleme yapiyor ve ntc sensoru uzun tip bunu netten nereden alabilirim simdiden tesekkurler

    • genleşme tankına hava basarken suyu boşaltmazsanız tankı patlatırsınız.suyu 0 a düşürüp 5 dakika da kombinin soğumasını bekleyin sonra tanka 1 ba hava basın. sıcak su olayı ise aşırı ısınma olup kesiyor kombi. olajka esanjör tıkalı olabilir sensör bozuk olabilir üç yollu vana kaçırıyor olabilir musluk aguzlarındaki filtreler tıkalı olabilir. hepsinin kontrol edilmesi gerekir sırayla.internette kombi yedek parca diye yazarsanız bir sürü çıkar ama yan sanayi olur çoğusu orjinal gibi olmaz sistemi aldatabilir bazen de iyisi denk gelebilir tabi.

  3. Cevap icin tesekkürler genlesme tankına hava bastım basıcı 12 saat gözlemledim oybama olmadı normalde 5 saat sonra arttirmak yada azlatmak gerekirdi genlesme tankina hava basma islemini ise suyu bosaltarak yaptim ve islem sirasiyla alt su girisi (ince boru ) kapanacak evde sıcak su muslugu acilacak kombinin su alma vanası (basınç arttirma) sobuna kadar acın kombinin ön kapagini cikarip arkada genlesme tankinda lastik sibobunun aynisi var ona pompayi baglayin hava bastikca musluktan su akıcak su durunca pompadaki hava göstergesinden 21ps(1bar) ayarlayin tamamdır .sırayı tersten yapin önce su alma vanasini kapatin sonra suyu alttan acin basini 1.5 bar yapin bunlar yapilmadan önce kombi kapalı olsun şalterde inik olsun kolay gelsin.

  4. Merhaba bende vitopend 100 var. Sorunum 3yollu vananın motorundan su damlatıyor. Basınc kısa sürede 0 bar a düşüyor. Bu arada kombi çalışıyor arızaya falan girmiyor biraz faşırtı sesi geliyor okadar. Bu 3yollu( uzun olan salyangoz pompakutulu )yu nasıl sökebiliriz?. Vidalarını söktüm ama yerinden cıkmiyor belki güç kullanmak gerek yada bi pozisyon bilmiyorum, sökemedim. Bunun lastik contası falan mevcutmu? Yani tamiri mümkünmü? Yenisi pahalı mümkünse tamir yoluna gitmek istiyorum… yardimci olabilirseniz sevinirim… iyi calışmalar.

    • Uç yollu vana tamir takımı mevcut ama sizin dediğiniz gibi salyangoz bı tipi yok küçük step motoru olan bir vana plastik iç tamir takımı pirinç. Doğru yere baktiginizdan emin olmadan parça almayın bence. Önce motorunu sonra gövde kısmını sokmelisiniz. Vidaları aldıktan sonra zor gelir çünkü kalın o ring var tutan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir