Digifel premix C1 18 arızası

Kombilerin 0.5 bar basınca veya altına düştüğü durumda arızaya geçtiğini biliyoruz. Yani düşük basınç arızası verir ekranda. Ve piyasadaki çoğu kombi, düşük basınçta kendini bloke eder, çalışmaz.

Digifel Premix ekranında C1 18 arızası verdiğinde su basıncının düşük olduğunu belirtir.

Yapacağınız işlem, doldurma musluğunu açarak su basıncını 1.5 bar basınca gelene kadar kombiye su doldurmak olacaktır.

Bu arıza sık sık meydana geliyor ise teknik servisi çağırmanız gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar


Digifel premix C1 18 arızası” hakkında 8 yorum

  1. Merhaba ben Saner airfel digifel premix kombim var bar 0.8 ve 0.7 yazıyo ekranda napmam gerekiyo yardimci olurmusunuz.birde şu eklemem gerek ise nasıl yapmam gerekiyo bu işi. ?

    • kombinin altında doldurma vanası var.altına eğilip taban kısmına bakarsanız görülür. onu sola doğru çevirin yavaş yavaş su girişini duyacaksınız zaten kombiye . onu açarken gözünüz göstergede olsun 1.5 bara gelince sağa doğru çevirin yani kapatın.

  2. Merhaba Yeni evimize Airfel kombi aldık. Tesisat bağlantısını kurulumunu yaptırdık. Ancak kombimizin su basınç göstergesi sürekli düşüyor. Petek vanalarının olduğu kutunun içinde çok ama çok hafif bir nemlilik var. Tesisatçıyı çağırdık kombi basıncındaki problem bundan kaynaklanmaz dedi. Kombinin servisini çağırdık kombide birşey yok kesin tesisatla ilgili başka bir sıkıntı var dedi. Tekrar tesisatçı çağırdık baktı peteklerin havasını aldı alt kata indi baktı akma sızma varmı diye birşey yok. Ama basınç problemi hala mevcut. 15 dk da bir su basıyorum mecburen. Şimdi kaçak olsa göl gibi olması lazım ki sürekli basınç düşüyor. Petek vanalarının toplandığı kutunun içindeki bağlantıda ufak damla gibi nemlilik var ama o da 15 dk basıncı sıfırlar mı bilmiyorum. Ne yapmam gerekiyor ?

    • Tesisat yeni ise sistemden bütün peteklerin havası kombiye su basılarak alınması gerekir. Hava alma işlemi bittikten sonra en ufak damla kaçak bile giderilmesi gerekir. Sonra bitmesi lazım yine devam ederse kombinin genleşme tankı ve üç parçalar kontrol edilmesi gerekir.ama dediğim gibi göz yaşı damlası kadar kaçak olsa basınç düşer ve sistemde hava olmaması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.