Digifel premix C1 56 arızası

Sanayinin, fabrikaların  bol olduğu il ve ilçelerde elektrik besleme hatlarında ,trafolarda, ev ve iş yerlerine giden şebeke gerilimlerinde çoğu zaman sıkıntılar yaşandığını herkes bilir.

Özellikle akşam saatlerinde mesai bitimlerinden sonra insanlar evlerine çekilir. Havanında kararması ve soğuk kış ayının etkisi ile insanlar bir şekilde bulunduğu ortamı aydınlatma ve ısıtma gereksiniminde bulunurlar. Doğal olarak akşam saatleri elektrik kullanımı gündüze oranla iki katı artabilir. Dolayısı ile gerilimlerde oynama olabilir.

Türkiye şartlarında bilgi verecek olursak, düzensiz ve eksik alt yapının, yetersiz elektrik trafolarının, uzun yıllardır kullanılan besleme kablolarının dez avantajlarını göz önüne alırsak çoğu ilde özellikle sanayinin bol olduğu kesimlerde, voltajlarda problemler olduğu bilinmektedir.

İşte bu dengesiz gerilimler evinizdeki beyaz eşya, kombi gibi ana kartla çalışan tüm elektronik eşyalarınıza zarar verir.

Digifel Premix ekaranında C1 56 arızasını gördüğünüzde kombinize gelen besleme voltajında problem olduğunu anlayabilirsiniz.

Bu arızada yapacağınız işlem kombinizin elektrik bağlantısı girişine REGÜLATÖR bağlanması olacaktır.Regülatör düşük veya yüksek gerilimleri sabit 220 volta çeker. Bir sabitleme aracıdır.

Sponsorlu Bağlantılar


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.