Ecofel alev kesintisi

Alev kesintisi durumunda :

Kırmızı lamba SÜREKLİ yanar.

Çözümünde yapacağınız işlemler ise;

*Gaz vanasının açık olup olmadığını kontrol edin.

*Faz -nötr polaritesi yanlış yapılmış bir elektrik bağlantısı  olabilir.Yani kombinin fişini prizden çıkarıp ters  çevirip takın.

*RESET düğmesine basarak kombinin yeniden başlamasına izin verin.

*Bu işlemlerden sonra kombi çalışmaz ise teknik servisi arayın.

Sponsorlu Bağlantılar


Ecofel alev kesintisi” hakkında 4 yorum

  1. Merhabalar. Kombimde alev kesintisi problemi var. Kırmızı ışık sürekli yanıyor. Reset yapmayı bir türlü beceremedim. Hiçbiryerde de yazmıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim

    • Öncelikle geçmiş olsun Pelin hanım. Alev kesintisi probleminde öncelikle evinizde gaz olup olmadığını kontol edin.Ocağınızda gaz varmı? Kombinizin doğalgaz vanası açıkmı? Bunlarda sorun yoksa ve eğer kombiniz prize fişle bağlı ise fişi ters çevirip takmayı deneyin. Resetleme için kombinizin kalorifer sıcaklığını ayarladığınız düğmeyi off konumuna getirip tekrar istediğiniz sıcaklığa getirmeniz kombiye reset yaptıracaktır. Bunlardan sonra kombiniz tekrar alev kesintisi arızası verirse teknik servis çağırmanız gerekecektir.

  2. Bizim kombide reset duymesi yoxdu dediyiniz kimi kombini istilik duymesini ofa getirib cevirdim olmadi ne ede bilerem

    • Evde gaz olup olmadığına dikkat edin ocak falan yanıyormu. Gaz varsa Kombiyi salterden kapatıp acın yada fişi çıkarıp takin . Düzelmezse ateşleme ve fan sitemine bakılması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.