Ecofel sıcak su sensör arızası

Musluklarınızdan akan sıcak suyun derecesini ölçen, karta sinyal göndererek  kartın gaz oranını ayarlaması içinde gaz valfini yönlendirmesine yarayan parçanın adı sensördür. İngilizcesi  Negative Temperature Coefficient Sensor  (NTC) dir.

Sıcak su sensörü arızalanmaya başladığı zaman  kombide arıza kodu vermeyebilir. Çünkü sıcaklığı yanlış ölçer ,karta yanlış bilgi gönderir. Kartda yanlış oranlarda gaz valfini bilgilendirir. Bu olaylarda kombinin fazla yakıt yakmasına sebep olabilir.

Ecofel modelinde sıcak su sensörü arıza yaptığı zaman, sıcak su resminin üstündeki yeşil lamba ve kırmızı uyarı lambası beraber YANIP SÖNER.

Çözümünde yapacağınız tek şey ; teknik servisi çağırmak olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar


Ecofel sıcak su sensör arızası” hakkında 5 yorum

  1. Piyasa degeri tahminim on onbesdir ama adamlar 150ye degistirdiler bu acik bir hirsizliktir diye dusunuyorum serbest piyasaninda bukadar arsizligi olmamali acik bir suc savcilar boyle seylerle ilgilenmiyormu?alti ustu bir musur isinegelirse yaptir zihniyeti .kombi baksi 3 eco 240fi

    • Fikret bey evinize gelen servis sensormu değiştirdi. Eğer sensor se ve gelen servis yetkili servis ise fiyat 100 tlyi geçmemesi lazım. Yetkili servislerde fiyat yüksektir ama orjinal sensordur. Piyasada 10 liraya baktığınız sensorler yan sanayi merdiven altı üretilen sensordur ki omrude kısadır. Orjinal sensorler pahalıdır 30 TL den başlar tipine modeline gore değişir fiyat . ama 150 de sensore gore fazla fiyat. Maksimum 100 TL uygundur.

  2. 100 tamam ama yetkili servis 150 almamali tuketici mahkemesine sikayet etmelimiyim sizce kunki cok canim sikildi yapmasi 5 dakika almadi bile kime guvenecegiz bilmiyirum faturasi mevcut

    • Fikret bey bu tarz işlerde geçen süreye bakılmaz . burada çoğu zaman bilgi satılır. İş 5 dakika sürebilir. Bizim insanımızın eksikliği de bu. Servislerin en büyük sıkıntısıdır. Ugrasirsiniz 10 saat birşey yapamazsınız çünkü bilgi eksikliği var. Servis gelir 1 dakikada yapar .150 bence fazla yanı kendi servisin olsa 150 almazdim ama dediğim gibi her servisin ücret skalası farklı kimisi servis ücretini 40 alır kimisi 50 kimisi 30. İşçilik servis ücreti parça fiyatı derken 150 ye çıkarmış . tüketici mahkemesi bu işi çözemez çünkü yetkili servis ise bu servis ücret skalası belli . buna karışamaz mahkeme. Turkiyedeki en sevmedigim olay da bu işte. Serbest piyasa kötü . her alanda sektörde fiyatı devlet belirlemesi lazım. A dan z ye kadar. Hal böyle olunca da herkez kafasına gore fiyat belirliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.