Serena H2O arızası

H2O bilindiği gibi su anlamına gelir.

Serena modelinde ekranda H2O arızası görülürse kombinin suyu bitti demektir.

Su basıncını yükseltmek için kombinin altındaki su doldurma vanasını açarak manometre 1.5 bara gelene kadar su doldurun. Manometre 1.5. bar basınca geldiğinde su doldurma vanasını kapatın.

Su basıncını 1.5 bara getirdikten sonra kombiniz çalışacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar


Serena H2O arızası” hakkında 39 yorum

 1. Ben uzun bir süre bu web sayfasında değil, kabul … Ancak böyle önemli bir konu olduğunu görmek için başka bir sevinç ve pek çok, hatta profesyoneller tarafından göz ardı. Olası sorunları insanların daha duyarlı hale getirmek için teşekkür ederiz.

 2. kombiyi 50-55 derecelerde veya daha yukarısında çalıştırdığınızda (petekleri) eğer su basıncı yükselip 2-2.5 bara yükselip veya geçiyorsa ve kombi kapalıyken de su basıncı 1 veya 1 barın altına hatta sıfıra kadar düşmeler söz konusu ise genleşme tankının havası bitmiştir.tankın havasını tamamlattırıp , tankta delik patlak olup olmadığını kontrol ettirip kullanabilirsiniz.

 3. Alarko Serena kombi kullanıyorum. 3-4 saat 2 barda çalıştıktan sonra 1 barın altına düşüyor ve H20 hatası veriyor. Su nereden kaçırıyor veya neden bu hatayı veriyor anlayamadım.
  Yardımcı olursanız sevinirim.

  • Kombinin sürekli ateşlemesi evin durumuna gore değişir aslında petekler çabuk soguyorsa kombi de sık sık devreye girer. Banyo suyunun bir sıcak bir soğuk akması musluklarin ağızlarında filtreler var onarı söküp temizleyin ve banyo duş fiskiyesinin deliklerini iğneyle temizleyin açılsın.sonra tekrar yaparsa kombide arıza arayalım . sürekli ateşleme konusunu daha detaylı anlatirsaniz tam yorum yapabilirim. Geçmiş olsun.

 4. merhaba barometre 3 de 1.5 a indirmek için neler yapmamız lazım şu an h20 arızası veriyor

 5. su açma vanasını adam gibi yapamadınız mı, dönmüyor bile, ne tarafa döndüreceğimizde yazmıyor, alta dar biryere vana sıkıştırmışsınız uğraşıyoruz, pratik mühendislik yapın

  • Öncelikle bu site herhangi bir markanın yetkili servisi veya kendi hizmet sağlayıcısı değildir bunu iyi bilin ve ona gore konuşun.tasarim mühendislik vs. Sorununuz her ne ise markanın kendi sitesine yada telefonuna ulasarak sikayetinizi bildirin. Bu site tarafima yani sıradan bir vatandaşa ait olup bildiklerimi insanlara aktarmak için yapılan bir şahıs hizmet sitesidir. Burda ben insanlara yardımcı olurum onlarda bir iki reklm tiklar bana yardımcı olurlar.Ayrica mühendislikten okadar anlıyorsunuz ki daha dünya da standart olan açma kapama nin hangi yönler olduğunu bile bilmiyorsunuz.saga doğru kapatır sola doğru açar.

 6. Alarko kombi H20 arıza kodu veriyor. İlçede sular kesikken ortaya çıktı. İki gün sonra sular az az verilmeye başladı basınç ibresini hiç oynatmıyor ne yapmalıyız.

 7. Alarko seradens srd20 kombimiz var yaz modunsa kombinin altındaki tahliye borusundan su damlatmaz iken petek kisminida calistirdigimda buradan ilk calisma sirasinda su damlattigini farkettim bu durumda sanki sicakligini dusuruyor.
  Bar 1.5 normal, peteklerde kis oncesi havalar alindi tüm vanalar acik, kombi yeni bakim yapildi, petek sicaklik derecesi 7 de sizce sorun varmidir yoksa bu normal bir durummudur?

  • Peteklerde çalışırken muhtemelen basınç yukseliyir 3e doğru geliyor olabilir onu takip edin eğer öyleyse genleşme tankının havası yok ondandir. Öyle değilse pompa ve bağlı olduğu aksamlar kontrol edilmesi gerekir

 8. Merhaba, basınç normal 1.5 da sabit kaliyor herhangi bir yükselme gozlemlemedim ama kombinin dijital ekranindan kontrol ettiğimde isitma sicakligi 41-44 derecelere geldiginde duruyor 6-7 damla tahliyeden su verip 35-36 derecelere düşüyor sonra bir süre sonra bu islemi tekrar ediyor.Ev normal isiniyor 23.5 derece civari ama söyle güzel haril haril isinmiyor.Servis cagirmadan bilgi alayim dedim.

  • Evi 23,5 derece de tutuyorsa zaten haril haril yanıyor kombi ısı yalıtımı da iyi herhalde. Emniyet ventili önceden atmissa eğer bir daha kolay kolay tutmaz işi artislarinda hafif basınç yükselmesinde bile emniyetten su kaçırabilir. Eğer emniyet ventili sağlamsa dediğim gibi pompa ve bağlı olan aksamlara bakılması gerekir.

 9. Servis ile konustum yogusmali kombilerde tahliyeden su gelmesi normal dedi birde 55 derece sicaklik onlarda normal diyor, diyorda petekler tamam isiniyor ama elimi degdirdigimde elim yanmiyor ve kombide sıcaklık 55 dereceye kadar yukselip sonrasinda 35-44 arasinda seyrediyor buda peteklerin iyi isinmasini engelliyor.
  Baka bir servise soyledim abi peteklere bakim yapalim duzelir borulardandir falan dedi 250 alırım kime inanacagimizi şaştık valla..

  • yoğuşmalı kombilerde su akması normal yoğuşmalı olduğunu kestiremedim ilk başta. su olayı normal. ısınma olayında ise siz kombiden 55 ayarladığınızda peteklere net olarak 55 gitmez çünkü peteğe ulaşana kadar ısı kaybı oluyor . siz tesisat filtresini kontrol ettirin tıkalı ise herşey ortaya çıkar zaten. çok tıkalı çıkarsa çamur halinde petekleride yıkattırın.sorun kalmaması gerekir.

 10. Merhabalar. Doğalgaz aboneliğini değiştirdik. Önce gelip kestiler. 2 gün aonra gelip açtılar. h20 hatasını ekranda gördüm. Daha önceden basıncı yükseltip çözmüştüm aynı sorunu ama bu sefer basınc hiç değişmiyor. Su da hissedilmiyor. sanki o küçük vana hiç çalışmıyor gibi. Ne yapmak lazım?
  Şmdiden teşekkürler.

  • Su göstergesi tıkanmış yada arızalı olabilir. Veya doldurma vanası arızalı olabilir. Bakılması gerekir.

  • Kombide saate benzer üstünde birden 3 e kadar 4e kadar rakam yazan yuvarlak üstünde bar yazan saat var o su alma vanasını açtığınızda bir buçuk olduğunda vanayi kapatin

 11. Merhabalar benim sorunum kombim alarko serena modelidi yaz modunda perekler çalışmıyor yani , bar 1,5 barda olmasına rağmen h20 hatası veriyor sıcak su gelmiyor yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

  • Yaz modunda petekler çalışmaz zaten kış modunda çalışır. Bar 1.5 olmasına rağmen su düşük arızası veriyorsa su göstergesi kontrol edilmelidir ya tıkanmıştır yada arızalanmıştır.

 12. Alarko kombim 50 derecede sabit kalmiyo surekli 30 dereceye dusuyo petekler bundan dolayi isinmiyo 60 dereceye aldigimda sorun duzeliyo ne yapmam gerekiyo servisi aradim bunda bi sorun yok diyo onceden boyle bir skıntı yoktu 50 derecede sabit kaliyodu

  • Ayarladığınız derecede sabit kalmaz zaten. Mesela 50 ye ayarladınız 55 58 dereceye kadar yanar sonra durur ya 3 dakika bekleme süresi sonra devreye girer yada derece 40 42 dereceye düşer devreye girer. Çalışma prensibi bu şekilde olması lazım eğer böyle değilse tesisat filtresi ve kalorifer sensörünü kontrol ettirin gerekiyorsa sensoru değiştirin.

 13. Selam beko kombim var fakat h20 arızası veriyor restart verdim kalkmadı basınında ayarladım gene kalkmadı sorun ne olabilir ne yapabilirim ben

  • Su basınç göstergesi arızalı olabilr sizi yanıltıyor olabilir. Biraz daha şu verip deneyin çalışmazsa bakılması gerekir servisi arayin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.