Trendy-D (F1,reset,anahtar) arızası

Kombinin kalorifer tesisatına gönderdiği suda aşırı ısınma olabilir. Tesisat dönüş filtresi tıkalı olabilir. Petek vanası kapalı olabilir veya kombinin pompasında sorun olabilir.

Trendy-d, kalorifer tesisatına gönderdiği suyun sıcaklığı, limit dereceye geldiğinde dijital ekranında(F1+reset+anahtar)  simgeleri çıkar. Limit Termostat kombiyi yüksek sıcaklığa karşı bloke etmiş demektir.

(F1+reset+anahtar) arızası görüldüğünde reset tuşuna basarak kombiyi yeniden başlatabilirsiniz. Kombi devreye girecektir.

Bu arıza tekrarlanıyor ise teknik servisi çağırmanız gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar


Trendy-D (F1,reset,anahtar) arızası” hakkında 2 yorum

    • Öncelikle herkesin yaptigi bir hatayi sizde yapmış olabilirsiniz yani kistan yaza geçildiğinde genelde petek vanalarini kapatırlar. Sizde bunu yapip yapmadiginizi kontrol edip eğer petek vanaları kapalı ise acmalisiniz. Vanalar da sorun yok ise kombiyi resetleyin. Duzelmez ise kombinizin tesisat dönüş filtresi tikali olabilir temizleyip yerine takmalisiniz. Filtrede de sorun yok ise kombinin içinde asiri isinmaya sebep olabilecek tikanikliklar olup olmadigi kontrol edilmelidir. Yani borular esanjor gibi parçalar kontrol edilmelidir. Son olarak Alarko trendy kombinizin limit termostadi ölçülüp kaç derecede sistemi kesiyor kaç derecede devreye giriyor testi yapilmalidir. Bu islemleri eğer bilgi beceri ve aletleriniz var ise yapabilirsiniz fakat yok ise kesinlikle teknik servisi cagirmalisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.