Baymak Luna 5 E01 Arızası

Öncelikle Baymak Luna 5 kombinizdeki arıza tiplerinde şunu bilmenizde fayda var. Kombinizde RESET düğmesi ile sorunun giderilebileceği arızalar E.. ile tanımlanır, RESET düğmesi ile giderilemeyen yani servis müdahalesi gerektiren arızalar F.. ile tanımlanır.   Baymak Luna 5 24 Fİ kombinizde E01 arızası gördüğünüzde endişe etmeden yapacağınız işlem adımları özetle şu şekildedir;

Baymak Luna 5 kombinizde E01 arızasında ilk önce yapmanız gereken işlem, evinizde yakıtın (doğalgaz veya lpg) olduğunu kontrol etmeniz gerekir. Evinizin girişindeki gaz sayacının vanası kapatılmış olabilir, yada Baymak Luna 5 kombinizin bağlı olduğu gaz vanası kapalı olabilir. Yada genelde çoğu kullanıcının yaptığı gibi, evde uzun bir süre bulunulmayacaksa gaz vanalarını kapatırlar eve geri geldiklerinde gaz vanasını açınca Baymak Luna 5 kombiniz E01 arızası verir. Bunun sebebi gaz hattında hava oluşmasıdır. Bu oluşan havayı iki yöntemle atabilirsiniz: 1. Ocaktan tüm gözlerini yakarak 1 -2 dakika yakark oluşan havayı atabilir, 2. Baymak Luna 5 kombinizin doğalgaz vanasını kapatarak kombiye bağlı olan gaz hortumunu söküp ,bulunan ortamı havalandırma ve ateşli cihazlarla yaklaşmadan,mümkünse gaz hortumunu açık havaya doğru tutarak, gaz vanasını hafifçe açıp bir süre gazı açık ve güvenli ortama tahliye ederek oluşan havayı atabilirsiniz. ÖNEMLİ NOT: HORTUMU BAYMAK LUNA 5 KOMBİNİZE TEKRAR TAKIP REKORU SIKTIĞINIZDA ÇAKMAK LA GAZ KAÇIRIYORMU DİYE KONTROL ETMEYİNİZ. BULAŞIK SÜNGERİNİ HAFİF NEMLENDİRİP DETERJANLA KÖPÜRTÜP REKORUN ETRAFINA KÖPÜKLEYİP GAZ KAÇAĞI KONTROLÜ YAPINIZ.

Baymak Luna 5 kombinizde E01 arızasının diğer bir sebebi ise bakımsızlıktan dolayı ateşleme ve iyanizasyon bujileri kurum bağlamış olabilir. Baymak Luna 5 kombinize en kısa sürede bakım yaptırmanız gerekir.

Baymak Luna 5 kombinizde ki E01 arızasının diğer bir sebebi ise elektronik kart arızası olabilir. Bunun tespiti için en güvenilir servisten destek almanız gerekir.

Baymak Luna 5 kombinizde E01 arızasının diğer bir sebebi ise gaz valfi arızalı olabilir. Bunun çözümü ve tespiti içinde yine sizin yapacağınız bir işlem bulunmuyor. En güvenilir servisten yardım talep etmeniz gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.