DOLCE VITA 24 HC Eo1 arızası

Kombiyi çalıştırmadan önce evinizin önündeki gaz vanasının açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz kombiye gaz gelmesi lazım ki ateşleme yapabilsin.

Gaz vanaları açık ve kombiyi çalıştırdığınızda cihaz E01 arızası veriyor ise brülörde tıkanma, ateşleme bujilerinde şaseye atlama, bujilerde çatlak veya buji bakımsızlıktan dolayı kurum bağlamış olabilir ve arızaya geçer.

Bir başka olasılık ise cihazın elekteronik kartı pompa, fan, ateşlemeye kadar komut verir fakat gaz valfine komut gönderemez ve gaz valfi gaz yolunu açamaz, dolayısı ile cihaz E01 arızası verir.

Diğer bir olasılık elektronik kart gaz valfine kadar tüm komutları verir fakat gaz valfi bobinlerinde problem olabilir ve devreye girmez, gaz yolunu açamaz ve cihaz sürekli E01 arızası verir.

Bu arızada eğer sorun bujilerde ise buji önce temizlenmeli, arıza devam ediyor ise değiştirilmelidir.

Eğer elektronik kart arızalı ise değiştirilmelidir.

Eğer gaz valfinde problem var ise yenisi ile değiştirilmelidir.

Bu işlemler TEKNİK SERVİS tarafından yapılabilecek işlemler olduğu için teknik servis çağırmanız gerekmektedir.

Aksi takdirde kombi hata veya dalgınlıkla yapılacak yanlış işlemde can ve mal kaybına yol açabilecek sorunlar ortaya çıkarır.

Sponsorlu Bağlantılar


DOLCE VITA 24 HC Eo1 arızası” hakkında 27 yorum

 1. DOLCE VITA 24 HC Eo1 arızası:
  Kombi sıcak su bölümünde sorunsuz çalışıyor petek bölümünü açtığımda Eo1 arızası veriyor reset liyoruz düzeliyor üç beş saniye sonra tekrar aynı arıza veriyor. yetkili servis elektronik kartı yanmış değişmesi gerek dedi. sormak istediğim kart yandı ise sıcak su neden çalışıyor.

  • kombiye oda termostadı bağlımı.eğer bağlıysa o arıza yapmış olabilir.eğer bağlı değilse karttaki oda termostadı köprüsü düşmüş olabilir. son olarak oda termostadı kısmın da sorun yoksa kart gerçektende arıza yapmış olabilir.servisin kart yanmış demesi arıza yapmış anlamına geliyor.sıcak suda çalışabilir normaldir.

 2. Şu zaman oldu arıza tam olarak giderilemedi elektonik kart değişmesine rağmen düzelmedi. Bu sefer de gaz valfini değiştirdiler petek bölümü çalışıyor ancak şimdi de sıcak su musluğu sonuna kadar açmadan alev almıyor ısınınca da azıcık kısalım kombi alevi sönüyor su soğuyor eskiden suda sorun yoktu. Tekrar servisi çağırdım sorunu bulamadı servise verdiğim para kombinin fiyatını geçti.

  • DERYA HANIM BİR ÖNCEKİ BAHSETTİĞİNİZ ARIZA DÜZELMİŞ SORUN KARTTA ÇIKMIŞ O TAMAM. GAZ VALFİNİ NEDEN DEĞİŞTİRDİLER ONU ANLAYAMADIM. FAKAT SICAK SU SORUNUNUZDA ŞU SEBEPLER OLABİLİR; ÖNCELİKLE MUSLUKLARIN AĞIZLARINDAKİ FİLTRELERİ TEMİZLEYİN TIKANMIŞ OLABİLİR DUŞ FISKİYESİNİN DE DELİKLERİNİ TEMİZLEYİN.SONRA Kİ KISIMLAR SERVİSLE ALAKALI ÖNCELİKLE GAZ AYARLARI NORMALMİ ÖLÇÜ ALETİ İLE MİNİMUM VE MAXİMUM GAZ AYARLARININ ÖLÇÜLMESİ GEREKİR.SONRA SICAK SU VE KALORİFER SENSÖRLERİ KONTROL EDİLMESİ GEREKİRSE DEĞİŞMESİ GEREKİR.GEÇMİŞ OLSUN.

 3. Kombi calisiyor ama suyu isitmiyor peteklere bağlı değil sıcak su açılınca ekrana E01 YAZISI geliyor neden aceba

  • Ateşleme de sorun var bujilerde toz pislik olabilir. Gaz valfi arızalı olabilir kart arızalı olabilir bu arıza geniş kapsamlıdır parçalar tek tek incelenmelidir.

 4. baca sensör hortumların yerinden çıkardım hangisini fanın üzerine takıcam yardımlarınız için simdiden tşk,ler.

  • Hortumlardan birini hafif ufleyince kontak sesi gelir prosestat dan onu fanin artı ucuna digerinide icinize çektiğinizde kontak sesi gelir oda eksi uca baglanir

 5. Sayın Admin,ben genel bir soru sormak istiyorum.Kombi cihazının 24 saat yakılması durumunda daha verimli olacağı sürekli söyleniyor.Ancak ben bu fikre katılmıyorum,Baymak hermatik kombi kullanıyorum,sabah 08.00 de açıp gece 12.00 de kapatıyorum,43 derecede yakıyorum,evimin ısısı sabah 19 akşam 20 derece,24 saat yaktığımda da 20 derecenin üzerine çıkamıyor.Sabah peteklerin ısınması 10 dakika,dolaşım sırasında da doğal olarak ılıyor ve ısınıyor.Isının bir derece artması için 50 derecede yakmak gerekiyor bu da günde 2 metre küp ilave gaz demek.Tespitlerim ne kadar doğru,yüksek fatura ödemeden iyi ısınmanın başka bir yolu var mı.Hoşcakalın…

  • Gece kapatıp sabah yaktiginizda petek soğuk olur ve kombi soğuk sistemi en baştan ısıtmak için normalin iki katı enerji harcar bu on dakika sürebilir ama on dakikada maksimuma yakın gaz harcar. Ama sürekli kısık derecede yakıp hiç kapatmasaniz bunu önlemiş olursunuz. Yüksek fatura ödemeden iyi ısınmak sadece kombi aylarıyla değil başka şeylerede bağlıdır. Mesela evin isi yalıtımı bulunduğu konum kuzeyemi bakıyor , rüzgardan etkilenmesi tesisatın temiz olması vsvs .

 6. Merhaba bu sabah arızalandı kombi. Kombi çalısıyor ses geliyor ama arıza göstermiyor. Ekrandaki tüm ısıklar yanıyor. Neden olabilir acaba.

  • Su basincini kontrol edin tam olsun. Gaz su herşey normalse ve bütün ışıklar yanıp sonuyorsa reset yapın birkaç kez duzelmezse kart sorunu olabilir servis mudahalesi gerektirir.

 7. kombi durup dururken hiçbişeyi yokken arıza verdi E01 yazıyor ekranda alev ambleminin üstünde x işareti var elektirigi kesip şartelden yeniden açıyorum çalışır gibi oluyor bi müddet kısa bi süre sonra tık sesi geliyor yeniden aynı arızayı veriyor neden olabilir acaba saygılar

  • Ateslemede sorun var gaz olup olmadığını kontrol edin gaz varsa bujiler gaz valfi yada kart kontrol edilmelidir

 8. slm benim dolcevite 24 binlik var sıcak suyu actıgımda su ılık oluyo peteklerde sorun yok atesleme normal arıza kodu vermiyor lutfen yardım şimdiden tsk…bende teknikerim

  • Musluklarin ağızlarında filtre varsa onları söküp temizleyin duş fiskiyesinin deliklerini igne veya kireç çözücü ile temizleyin duzelmezse plaka esanjor temizlenmeli üç yollu vana kontrol edilmeli ve sıcak su sensoru kontrol edilmeli gerekirse değişmesi gerekir.

 9. kombim sıcak su vermiyor çok ılık veriyor ve musluk açıkken hızla yükselen sıcaklık derecesi çok yavaş yükseliyor ekranda peteklerde hiçbir sorun yok çalışıyor baymak yetkili servisi çağırdık motoru değiti 3lü vanıyı değişti ve dediki zamanla ısısı artar normal düzene geçene kadar bu doğrumu

  • Üç yollu vana dan kaynaklanabilir , sensorden kaynaklanabilir , muslukların ağızlarında filtre varsa onlar tıkanmış olabilir , duş fiskiyesinin delikleri tıkanmış birde plaka esanjor tıkanmış olabilir. Şimdi öncelikle sizin yapabileceğiniz kontroller musluk filtrelerini sokup kontrol etmeniz . Servisin yapacağı iş nokta atış yapıp kesin tespit yapmak onlar da üç yollu değişmiş. Eğer kesin arızalı o ise sorun anında düzelmesi lazım zamanla diye bir olay yok demekki arıza başka yerlede.

 10. selam kombiyi birtürlü yapamadılar şuan yeterince sıcak su vermiyor ısınıyor soğuyor kombiye baktığımda sıcak su göstergesi 70 80 90 kadar çıkıp ateşi söndürüyor bir süre sonra tekrar ateş yakıyor bu ara zamanda suda soğuyor sıcaklık artışı normalden çok çabuk yükseliyor ekranda

  • plaka esanjorde tıkanıklık var muhtemelen. üç yollu vana,sensörler ve plaka esanjörün kontrol ve temizliği yapılması gerekir.

   • bilgilerininz için çok teşekkürler baymak yetkili servis dediğim sahte çıktı 500 tl paramızı aldılar fatura kestiler herşey normaldi sonra araştırdım sahteymiş genel müdürlüğü aradım bize bağlı değiller dediler şikayette bulundum baymak ismini kullanarak servise çıkıyorlar daha sonrada arayınca gelmiyorlar bende kendim yaptım geçen sefer eşanjörü temizleyince düzeldi baya kullandık ama şimdiki sorun yine su ılık yine tıkandı sanırım bu kez değişik olarak petekler açıkken ılık gelen suyla banyo yaptığım halde peteklerde ısınmaya devam ettiğini farkettin önceden soğuyorlardı

 11. selam tekrar eşanşör temizliğini yaptım sıcak su düzeldi yalnız şöyle bir sorun var önceden su ısı ayarını 40dereceye aldığımda o derecenin altına inince tekrar çalışmaya başlıyordu ama şimdi dereceyi görmezden gelirgibi hep artarak gidiyor neden kaynaklanabilir baymak dolcevita hc model

 12. dolcevıta kombımız var.ateşleme ve ateşlemeyı kesme anlarında şiddetlı sesler gelıyor.nedenı ne olabılır…cevap verırsenız sevınırım.hayırlı işler dılerım

  • ses nasıl bir ses acaba patlama tarzı bir sesmi?. patlamalı yanma oluyorsa bujiler,gaz ayarları ve fanın kontrol edilmesi gerekir.ses arızalarını kombi başınd kesin tespit ederek konuşmak gerekir. ben tahmini olarak yorum yaptım yinede umarım yardımcı olabilmişimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.