DOLCE VITA 24 HC Eo2 arızası

Uzun süre kullanılmayan kombilerin pompaları sıkışabilir. Kombiyi açtığınız zaman ise sıkışıklıktan dolayı pompa dönemez, suyu dolaştıramaz ve sistemde aşırı sıcaklıklara yol açar.

Veya tesisatınızda gereksiz yere kullanılan dirsekler, zamanla oluşan paslanma, çamurlaşmalar yüzünden su rahatlıkla sirküle edilemez ve sistemde aşırı ısı birikmelerine yol açabilir.

Kombinin üç yollu vanası görevini yapamıyor veya vana motoru bozuk ise kullanım suyuna gönderilmesi gereken sıcak su petek hattına karışabilir ve esanjör petek borusu üzerinde aşırı ısınmalara yol açabilir.

İşte bu aşırı ısınmalar sonucu cihazda E02 hata kodu belirir.

Yaklaşık 2 saniye RESET düğmesine basılı tutun ve arızanın düzelmesini bekleyin. Eğer kombi çalıştıktan sonra tekrar E02 veriyor ise kombiyi kapatıp TEKNİK SERVİS çağırmanız gerekir.

 

Sponsorlu Bağlantılar


DOLCE VITA 24 HC Eo2 arızası” hakkında 6 yorum

  1. Eski model,Baymak ocean kombimizin ısıtması var ama sıcak su vermiyor,ekranıda yok önünde led lambasıda nedeni nedir acaba?pompa çalışıyor baca çalışıyor su 2 barda??

  2. Merhaba benim kombim 240f digit (kiptaş kombilerinden) sorunum kombiyi açar açmaz yani off konumundan peteğe de çavirsem sıcak suya da çevirsem hemen ateşleme yapıyor ve bir süre (1-2 dakika) kombi harlayıp yanıyor ve bahsi geçen süre sonunda alev kesiliyor.

    kombiden banyo için sıcak su alabiliyorum ama petek tarafına düğmeyi çevirince petekler çalışmıyor (peteklere sıcak su gitmiyor) pompa arızalı desek banyo sıcak suyu da alamam gerekli diye düşünüyorum acaba 3 yollu vana mı arızalı??

    selamlar…

    • Pompa sıcak suda her kombi için devreye girmemezlik yapmaz esanjor durumuna gore değişir tek esanjirlumu çift esanjorlumu kombi. Buna gore değişir.ama asıl sorun off konumundan yaz konumuna aldığınızda musluk kapalıyken bile kombinin direk yanmasi. Böyle bir durumda kombi kaynamaya gider ve bloke olur takir takir sesler gelmeye başlar emniyet ventilinden su akmaya başlar. Böyle bir durum oldumu. Olmadıysa siz yanlis gozlemlemis olabilirsiniz durumu. Kış konumunda devreye girmemesinin sebebi ise pompa olabilir basınç şalteri olabilir kart olabilir.ama önce dediğim gibi offtan yaza cevirdiginizdeki durumu iyi gozlemlemeniz gerekir.

  3. Dolçevita ön arka kombim var kiracıyım yeni taşındım banyoda sıcak su kullanılırken yüksek bir ses çıkartıyor.su dengesi 1rin altında nerden su basılacağını bilmiyorum yardım ederseniz sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.