DOLCE VITA 24 HC Eo5 arızası

Kombilerde peteklerinize gönderilen suyun sıcaklığını ölçen sıcaklık sensöerü NTC mevcuttur.

Bu sensör suyun sıcaklığını ölçerek karta komut verir ve kart alev boyunu ayarlaması için gaz valfine komut verir. Yani ayarladığınız sıcaklık örnek verecek olursak 50 derece ise kombi bu sıcaklığa kadar ısıtma yapar (+/- 5 derece). Sonra alev boyunu minimuma çeker ve bir süre sonra alevi keser.

Sıcaklık sensorü bozulmaya başladığında herzaman ekranda arıza kodu vermez. Ama yanlış sıcaklıklar ölçtüğünde yakıtınızı ve ısınmanızı etkilemeye başlar.

Cihazın kalorifer sensörü bozulduğu zaman ekranda E05 arıza kodunu verir.

Bu durumda TEKNİK SERVİS çağırmanız gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar


DOLCE VITA 24 HC Eo5 arızası” hakkında 14 yorum

 1. Benim kompim suyu ısıtıyor petekleride kombiyi acarken ve verdgin derece kadar ısıtıyor isindiktn snra dinlemeye giriyor ama sonrasında bidaha hic ısıtmiyor petekleri sorun ne olabilir..?

  • Sistemdeki su geç soğuyor olabilir, sensörler geç algılıyor olabilir kartta sorun olabilir sırayla bakılması gerekir.

 2. Sıcak suyu açtığımda su ısınıyor ve soğuyor sürekli dalgalanma oluyor ve kombinin basıncı yükselip düşüyor ama su düş alacak kıvamda olmuyor bilgi verirseniz sevinirim

  • musluklardaki filtreleri temizleyin sizin yapabileceğiniz bu . sonrası servis işi. plaka esanjör üç yollu vana ve sensör kontrol edlmelidir.

 3. Ekranda arıza kişi yok. İlk önce su basıncı arızası verdi . E10 . tesisata su basınca sonra böyle isitmamaya başladı . herhangi bir arıza kişi yok şu anda

 4. Selam, dolcevita dx24fi kombi var. Alevin 5-10sn yanıp sönme arızası mevcut. Bunu bikaç kez tekrarlayıp a01 arıza kodunu veriyor. Kartını başka bir kombide denedim kartta sıkıntı yok. Alevi görme ile bir sıkıntısı olduğunu tahmin ediyorum. Ancak kombide iyonizasyon elektrodunu bulamadım. Sadece ateşleme elektrodu var. Bu kombi de iyonizasyon elektrodu var mı? Alevi neden görmez? Bu sorunu nasıl çözebilirim? Bilgi ve yardım rica ederim.

  • Hocam tek bujide hem ateşleme hem iyanizasyon yapıyor. Bujiyi temizleyin brülöre olan mesafesini 3 mm maksimum ayarlayın deneyin. Düzelmezse sorunu detaylı takip edin sadece sıcak sudami yapıyor yoksa hem ppetek hem sıcak sudami yapıyor.bazi kombiler fisin ters takilmasiylada yapar bu arızayı eğer sigortadan sonra fis varsa prize ve dalgınlıkla ters taktıysanız oda olabilir detaylı gözlemleyin yazin

 5. iyi gunler. Baymak novades eksra kombim kullaniyorum. kullanma suyunda problem yok fakat tesisat isitmiyor. devirdaim atesleme yapiyor ama 32 derece olunca sistem atesleme duruyor. ortam ternostati kullaniyorum. tesekkurler.

  • Oda termostadini kullanırken kombi üzerinden petek işi ayarı 60,65 derecede durmalıdır. Tesisat filtresinin kontrolü yapılmalı pis ise temizlenmelidir.peteklerin vanalarını kontrol edin kapalı olmasın. Bu yolları deneyin düzelmesi gerekir.duzelmezse sensörlerin kontrol edilmesi gerekir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.