Arte kırmızı ışık sürekli yanması

Bildiğimiz gibi kombiler Bacalı, Hermetik ve Yoğuşmalı kombi olarak gruplandırılırlar.

Hermetik ve Yoğuşmalı kombilerde Baca Fanı ve Hava Prosestadı diye bildiğimiz devre elemanları kombinin çalışmasında, atık gazın dışarı atılması ve cihaz içerisinde yanma oluşması için gerekli havanın sağlanması için görevlidirler.

Bacalı kombilerde ise Baca fanı ve Hava Prosestadı bulunmamaktadır.Kombide atık gazın dışarı atılmasını, eski kömür sobalarında olduğu gibi bir baca yardımı ile evinizdeki baca deliğine bağlanan kombinin bacası sağlar. Baca fanının olmaması sebebi ile de Hava prosestadına da gerek kalmaz. Bacalı kombilerde güvenliği sağlamak amacı ile bir baca limit termostadı monte edilmiştir. Baca Limit Termostat ; atık gazın dışarı atılması durumlarında oluşan ters rüzgarlar veya bina baca tıkanıklığı gibi durumlarda atık gazın geri tepmesi durumunda devreye girer, kombiyi ve insanları koruma altına alır.Bir nevi sigortanızdır.

Beretta ARTE kombiniz eğer bacalı kombi ise ve kırmızı ışık sürekli sabit yanıyor ise baca limit termostadı arızalı ve bina bacası yeterli seviyede atık gazı dışarı tahliye edemiyor veya baca tıkalı olabilir. Çözümünde yapacağınız işlem itfaiye yi veya bacacılardan yardım alarak bina bacanızı kontrol ettirmek ve teknik servis çağırarak Beretta ARTE kombinizin Baca Limit Termostadını kontrol ettirmek olacaktır.

Beretta ARTE kombiniz eğer hermetik kombi ise ve kırmızı ışık sürekli sabit yanıyor ise; en yakın teknik servisi çağırarak Beretta ARTE kombinizin Baca Fanını ve Hava Prosestadını ve gerekiyor ise Ana Kartını kontrol ettirmek veya tamir ettirmek olacaktır.

 

Sponsorlu Bağlantılar


Arte kırmızı ışık sürekli yanması” hakkında 10 yorum

 1. bugun demırdımokum servısını cagırdım ve bakım yaptırdım arıza olarak plaka musluk suyu baca sensoru fıltreler tmızlendı ve 400 tl verdım ama kombının uzerındekı ev ısaretı ve yanında unlem bulnan ısaret bazen yanıyo kombıalev alınca sorun varmı acıl

  • Kombinizin markası denirdokummu demirdokumse modelini ve arıza kodunu Demirdöküm linkine yorum yazarsanız sevinirim.beretta arte modeli üzerinde soru sormussunuz. Lütfen ilgili marka model üzerinden sorularınızı sorun. Teşekkürler.

   • Benimki alarko kombi ve kırmızı ısık yanıyor alevin üzerinde çarpı işaretli olan ışık kırmızı yanıyor. Teknik servisi cagırmam gerek mi yoksa kendimde halledebilirmiyim

    • Reset yapmayı deneyin önce duzelmezse servisi çağırın ateşleme ile ilgili bir arıza bujilerde kartta gaz valfinde sorun olabilir.

 2. kombi alarko musluk işareti kırmızı yanıyor gaz yoktu yükleyeli 1 saat oldu hala düzelmedi. ne sıcak su var ne de peteklerde ısınma napmam gerekiyor

 3. Kombimin ışığı ara ara yanıyor gaz geliyor yalnız tesisat suyu basın bir yükseliyor bir düşüyor neden olabilir.kombim Demirdöküm Sargon condense

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.