Arte kırmızı ve sarı ışık sabit yanması

Kombilerde sitemdeki basıncı gösteren devre elemanı olarak manometre adı verilen su basınç göstergesi, sistemdeki su basıncının yeterli olup olmadığını ölçüp kombinin çalışmaya başlamasına izin veren su basınç sondaları mevcuttur.

Su basınç sondası bazı kombilerde diyaframlı olarak çalışır bazı kombilerde elektronik olarak çalışırlar. Sistemdeki suyun basıncı minimum 0.5 bar olduğunda pompanın çalışmasına izin verirler.

Manometre ise başta da anlattığımız gibi sistemdeki suyun yeterli seviyede olup olmadığını görmesi için kullanıcıya bir nevi bilgi aktarır.

Beretta ARTE kombilerde kırmızı ve sarı ışık sürekli sabit yanıp arızaya geçtiğinde ,kullanıcı olarak yağacağınız kontroller;

Beretta ARTE kombinizin su basınç manometresine (gösterge) bakıp su basıncının 1,5 bar olduğuna emin olmaktır. İdeal çalışma basıncı 1,5 bardır. Minimum çalışma basıncı 0,5 bardır. 0,5 barın altına düştüğünde Beretta ARTE kombiniz kırmızı ve sarı ışıklarını sürekli sabit yakarak arızaya geçecektir.

Beretta ARTE kombinizin su basınç manometresini kontrol edip su basıncını 1,5 bar olarak ayarladıktan sonra kombiniz düzelecektir.Şayet kombi düzelmez ise en yakın teknik servisi çağırarak Beretta ARTE kombinizin su basınç sondasını , su basınç manometresini kontrol ettirin ve arızalı ise değiştirin. Şayet bunlarda sorun çıkmaz ise en son ve olması yüzde bir ihtimal olan ana kartınızı kontrol ettirin.

Sponsorlu Bağlantılar


Arte kırmızı ve sarı ışık sabit yanması” hakkında 4 yorum

  1. su basıncı normalle 1.5- 2 aralığında, kısa bir süre ısıtma yaptıktan sonra kırmızı ışık yanıyor kombi stop ediyor. kesikli çalışıyor.

    • Kesikli çalışıyor derken onu anlamadım. Kombiniz arte mi bazı insanlar başka kombi üzerine yorum bırakıyorlar. Basınçta yükselme oluyormu isitmadayken

  2. kombi de çalışır durumda iken mavi ışık yanıyordu şuan mavi ışık yanmıyor ve hata olarakta göstermiyor basınç 1.9 olmasına rahmen petekleri ısıtmıyor ve kombinin çalışıp çalışmadığını bilmiyoruz. yardımcı olursanız sevinirim
    Tel: 0535 588 87 02

    • kombinin bütün ışıkları yanmıyormu acaba yani ekranda hiç bir lamba yanmıyormu.eğer öyleyse kartın cam sigortası atmış olabilir yada kart yanmış olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.