Aden 70 lambası (Baca Lambası)

Demirdöküm ADEN  Bacalı modellerinde; bina bacasının çekişinde problemler olduğu zaman kombinin davlumbazında aşırı sıcaklık birikir ve baca termostadının atmasına sebep olur. Bunun sonucunda ise ADEN kombinizin panelinde 70 lambası (baca lambası) yanıp sönmeye başlar.

Hermetik modellerde ise baca fanının sargılarında zamanla kısa devreler, rulmanlarında yıpranmalar olur ve olması gereken devirde çalışamaz. Dolayısı ile de hava prosestadına yeterli basıncı uygulayamaz.

Veya hava prosestadı fandan yeterli basıncı alır ama özelliğini yitirdiğinden dolayı kombiyi çalıştırmaz.

Başka bir olasılık ise elektronik kart fanı devreye sokamıyor olabilir.

Bunların sonucunda ise kombinin sürekli 70 lambası yanıp söner.

Çözümünde  TEKNİK SERVİS çağırmanız gerekecektir.

Sponsorlu Bağlantılar


Aden 70 lambası (Baca Lambası)” hakkında 21 yorum

 1. Demirdöküm ADEN kombinizde 70 lambası gördüğünüzde eğer kombi bacalı ise bina bacasının çekişini kontrol etmelisiniz.Çekişte sorun olabilir. Eğer hermetik ise kombinin hermetik bacası çıkmış veya tıkanmış olabilir. Bacada sorun yok ise Demirdöküm ADEN kombinizin baca fanı ,hava prosestadı veya ana kartında sorun olabilir. Bunlardan biri veya birkaçı arızalı olabilir. Bunu teknik servis çağırarak kesinleştirebilirsiniz.

  • Öğrenci olarak az önce karşılaştığım durum 1 haftadır evde değildim ve kombiyi açtığımda 70 sürekli yanıp sönüyordu baca hatası yazıyordu, ben de kombinin bazı yerlerine ve bacaya sertçe vurdum düzeldi

  • 70 arızası baca çekişi arızası olduğu için siz sadece bacayı kontrol edin dış ve iç bacada yerinden çıkmalar olmasın. gerisi servislik iş . prosestat ,fan veya ana kartta sorunlar olabilir.geçmiş olsun.

 2. Merhaba, benim( kiracı oldugum )evde hermetik bacali baymak westen fi 20 diye bir kombi var. Baca ikaz lambası yanmaya başladı. Şalterden aç kapa yaptığım da bazen çalışıyor 5-10 dk çalışıp tekrar baca arızası veriyor.prosestadta sorun yok gibi.fanı temizledim
  Ancak ara sira çalıştığına gore fanda sağlam. Sorun galiba fanı harekete geçiren mekanizma yada bağlantıda ama nedir bilmiyorum sorun nedir nasıl çözebilirim..

  • Eğer bacada aşırı rüzgardan dolayı tepme yapmiyorsa karttaki fan rolesi arızalı olabilir yada voltaj düşmesi olabilir evde.baktirmaniz gerekir.

 3. Merhabalar demirdokum aden kombim anakarti arizali oldugu icin tamir yabtirdik iki hafta sonra 70 arizasi yabti calisrken tik tik sesler geliyo tekrar kart arizasi olabilirmi

 4. Demirdokum aden kombinin sicak suyu acinca kisa sure sicak su akiyor sonra su soguyor ve baca sensoru yaniyor bu esnada ne sicak su lambasi nede peteklerin lambasi yanmiyor. Kisa sure sonra sicak su tekrargeliyor ve ayne hatayi takrarliyor.

  • Sıcak suda maksimumda yandığı için atık gaz temiz hava karışımı düzgün olmuyor. Fanin kanatları tıkalı muhtemelen . Kontrol edilmesi gerekir

  • Hava prosestati fan veya karta bakılması gerekir sırasıyla. Fanin kanatları tıkanmış yada devri düşmüş olabilir prosestat kontakları bozulmuş olabilir yada kart arıza ya geçiriyor olabilir.

 5. demirdöküm aden kombisinde suyu açtığımız zaman baca sensörüne kadar yanıyor ama sönmüyor kombinin içinden alevi göüküyor ama suyu ısıtmıyor nedeni ne olabilir teşekkürler

  • Üç yollu vana petek tarafına kaçırıyor muhtemelen. Su açıkken kombiye en yakın peteği kontrol edin ısınan su petegemi kaçıyor diye.

 6. aden kombide 70 lammbası yanıyor.Kombinin üst yanına vurunca çalışıyor bi süresonra tekrar duruyor.Nasıl bir yol izlemeliyim.

  • Once baca bağlantılarını kontrol edin yerinden çıkma olmasın. Sonra sizin yapacağınız birşey yok servisin fani prosestadi ve kartı çok iyi gözlemlemesi kontrollerini yapmasi ve arızayı yakalayarak müdahalesini yapması lazım. Geçmiş olsun

 7. Merhaba demirdöküm Aden 70 yanıp sönüyor kombi nin kapaklarını açtım prostat sensörü yerinden çıkardım ve calismaya başladı fakat bır iki gün sonra aynı arıza tekrar çıkardım yine çalıştı anlaşılan bu senor degiglseçek galiba tekrar aynı hatayi veririmi bilmiyorum verirse ne yapmam lazim

  • Önce prosestatdi değiştirin ama adenlerde bu arıza karttansa kaynaklanabiliyor prosestat dan sonra çözülmezse karta bakılması gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.