Kalisto F7 Arızası

H2O bilindiği gibi su manasına gelir.Demirdöküm KALİSTO modelinde digital ekranda F7 yanıp sönüyor ise kombinin suyu bitti demektir.Su basıncını yükseltmek için kombinin altındaki siyah su doldurma vanasını açarak manometre 1.5 bara gelene kadar su doldurun. Manometre 1.5 bar basınca geldiğinde su doldurma vanasını kapatın.Şayet su doldurma vanasını açtınız ama kombinize su girişini göremiyorsunuz.Bu gibi durumlara aşağıdaki arızalar söz konusudur :

İlk olarak su doldurma vanasının su grubunun içinde kalan açma kapama görevi yapan plastik parça kırılmış veya yapışmış olabilir.Başka bir olasılık su basınç göstergesi arızalı olabilir. Siz suyu açıp dolmasını beklerken gösterge yükselmez ve bir süre sonra emniyet ventilinden su boşaltır.Diğer bir ihtimal su grubunun içine şebekeden gelen pislikler sayesinde kireç veya kumlar yüzünden tıkanma yapabilir. Bu durum, avrupa ülkelerinin kullandığı şebeke sularında çok nadir rastlanır fakat ülkemizde şebeke suyunun diğer ülkelerdeki şebeke sularına göre daha çok kirli olduğu göz önünde bulundurulursa normaldir.Su basıncını 1.5 bara getiremiyorsanız en yakın teknik servisi çağırmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar


Kalisto F7 Arızası” hakkında 2 yorum

  1. Benim kombi su basınç değeri 1.5 bar olmasına rağmen hala f7 arızası gösteriyor. resetledim, su çektim, su boşalttım farketmedi.. sorun ne acaba?

    • Su basınç göstergesi büyük ihtimalle arızalı. Kombinin suyunu tamamen bosaltin , su bitince su basınç göstergesine bakın, muhtemelen yarim bar içinde su varmış gibi gösterecek. Eğer öyleyse su basınç göstergesini değiştirin yada 0 noktasını 0.5 den hesap ederek su alin kombiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.