Vinto 21 arızası

Demirdöküm Vinto kombinizde digital ekranda 21 arızası gördüğünüzde Vinto kombinizin su basıncı düşmüş demektir. Kombide kuru yanma yani susuz çalışma oluşur. Buda sirkülasyon pompasına zarar verebilir.

Demirdöküm Vinto kombinize su almak için kombinizin alt tarafında su doldurma vanası mevcuttur.Su doldurma vanasını açarak 1,5 bar su alıp tekrar kapatın.Kombiniz 1,5 bar su basıncını gördüğünde çalışacaktır.Demirdöküm Vinto kombinizin su doldurma vanasını açtığınız halde kombinize su girişinin sesini duyamıyor ve ekranda su basıncının yükselmediğini görüyor iseniz Demirdöküm Vinto kombinizin su doldurma vanası arızalı veya tıkanıklık var demektir.

Bazen su doldurma vanasını açtığınız zaman sisteme su girişini duyar fakat ekranda su basıncının yükselmediğini görebilirsiniz.İşte bu durum tehlikelidir.Su doldurma vanasını hemen kapatmalısınız.Çünkü Demirdöküm Vinto kombinizin basınç sondası yani kombiye giren suyun basıncını ölçen basınç okuyucusu arızalı demektir.Yani kombinizde yeterli kadar su basıncı var ama basınç sondası bu basıncı okumuyor olabilir. Ayrıca bu arızanın diğer bir sebebi Elektronik Kart da olabilir. Su basınç sondası su basıncı okur Elektronik Karta sinyalini gönderir fakat Elektronik Kart arızalı olduğu için Demirdöküm Vinto kombiniz tekrar 21 arızasını verebilir. Demirdöküm Vinto kombinizin basınç sondası arızalı olduğu için aldığınız suyu okuyamıyor ve siz hala su almaya devam ettiğinizde basınç 3 barı geçecek ve emniyet ventilini açacaktır.Aldığınız fazla su dışarı tahliye olacak.
Demirdöküm Vinto kombinizde su alma problemi yaşadığınızda teknik servisi çağırmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar


Vinto 21 arızası” hakkında 51 yorum

  • Eğer kombinize bağli oda termostadi varsa onu kapalı unutmuş olabilirsiniz. Yoksa kombinizin pompası sıkışmış olabilir. Pompa dönüyorsa 3 yollu vana motoru takilmis olabilir. Bunlari görmeniz icin bilgi ve takiminiz olması gerekir. Yeterli bilgi ve takiminiz yoksa en yakin servisi aramaniz gerekecek. Geçmiş olsun.

 1. Demirdöküm vinto Kombide f5 hatası var araştırdım aşırı ısınma hatası cikiyor. Nasıl çözeriz

  • Pompaniz sıkısmis olabilir. Pompanın önündeki vidayi sokup düz tornavida yardimi ile pompanın donup donmedigini kontrol edin dönmüyorsa sağa sola cevirin yol verin pompaya. Sonra calisacaktir . dönüyorsa peteklerin vanalarinin acik olduğundan emin olun açıksa tesisat filtresi tikali olabilir . temizlemeniz gerekir. Bilgi ve aletiniz varsa yapabilirsiniz . ama yoksa kesinlikle müdahale etmemenizi öneririm. En yakin servisi arayin.

 2. Doldurma musluğu arıza yapmış olabilir kontrol edilmeli bozuk ise değişmesi gerekir. Birde sisteme su giriş borusu tıkanmış olabilir kontrol edilmesi gerekir. Geçmiş olsun.

 3. Kombi calisirken suyu yukseliyo ve altindan akitiyo bunun sebebi ne ve nasil yapmamiz gerekiyo simdiden tesekkurler

 4. kombim vinto bir senedir bar ayarı arada sırada düşme yapıyordu iki sene önce kombiyi temizletiği idim 1hafta önce kombiyi yeniden temizletim genleşme tankına 1.2 hava bastı yine arada düşme yaptı kombiyi resiztantından değilde kombiden kapatım onbeş dakikka sonra aötığm yükselme yaptı yükselme başladı nedendir

  • ya genleşme tankına olması gerektiği gibi hava basılmadı .yada olması gerektiği gibi hava basıldı ama tank patlak.ikisinden biri.

 5. Kombinin kumandasının oda sıcaklığını 22ye ayarliyorum ancak odanın ısısı 22ye gelmiyor petekler sürekli çalışıyor.oda ısısı istediğim sıcaklığa ulaşmıyor.oda sıcaklığının göstergesi hep 20.4 gösteriyor ne yapmalıyım.

  • Oda termostadinin konumu nasıl acaba. Dış duvara montajli olmaması çok yükseğe montajli olmaması gerekir.priz lamba anahtarının 30 40 santim ustu güneş ve ışık ısısından etkilenmeyecek ve dış duvar olmayacak yeri. Bu şartlar sağlanmışsa eğer ve ev çabuk sogumuyorsa yalıtım durumu iyise oda termostadinin kontrol edilmesi gerekir.

 6. Benim sorunum evde çalışan peteklerin hepsine termostatik vana taktim taktiktan sonra kombiye 1.5 bar suyu açıp bastım kombiyi çalıştırdım içinden pal dır küldür ses geldi ve alttan bir iki tas su döküldü sonra hemen kapattım kombiyi tekrar açtım calisiyor ama damla damla alttan su akitiyor bunun sebebi nedir öğrenebilirmiyim..

 7. demirdöküm vinto kombi .gayet düzenli çalışıyordu bugün kırmızı işık yanıp sönüyor bar ı 0.4 gösteriyor. su alma musluğunu açıyorum hiç bi ses gelmiyor.su almıyor.teşekkürederim.

 8. Demirdokum / vinto . Kombinin icinden bi su damliyor surekli bar 1.5 – 2.0 dolaylarinda ayarli surekli . Bir sizinti oldugu belli sizinti sesi geliyor benim cozebilcegim bi yol var midir ? Tahliye borusundan damlamiyor bu arada nedendir acaba ?

  • Uç yollu vana grubu plastik olduğu için çatlak olabilir servis mudahalesi şart. Siz en fazla kapağı söküp suyun nerden geldine bakabilirsiniz. İnşallah iç yollu vana grubundan değildir.

  • Baca bağlantısını yukarı doğru verdilerse eğer bacadan içeriye su girmiştir ve elektrikli çalışan fana zarar vermiş olabilir fanda kartı bozmuş olabilir. Baca bağlantısını kontrol edilmesi gerekir. Sadece yogusmali kombilerde baca 3 milim yukarı doğru meyil verilir normal kombilerde baca 3 milim asagi meyilli olması gerekir. Servis tarafından bakılması gerekir.

 9. Merhabalar;demirdöküm vinto kombi kullanıyorum.2 hafta önce peteklerini temizlettim ve o günden beri banyodaki suyun sıcaklığı banyo yaparken ısınıp soguyor.adam akıllı banyo yapılmıyor.sebebi ne olabilir? Yada petek temizliğiyle alakalı olabilir mi?

  • Petek temizliği ile birebir alakası yok ama petekler temizlenirken borulardan dışarı tahliye edilen pislikler plaka esanjorun kanatçıkları arasında tıkanıp kalabiliyor bazen plaka esanjorde zaten tıkanmaya yüz tutmuştur muhtemelen ufak bi pisliği görünce tıkanmış olabilir. Siz önce musluklarin ağızlarında varsa filtreleri temizleyin duş fiskiyesinin deliklerini igne veya kireç sökücü ile açın sonra duzelmezse plaka esanjor ve uç yollu vana bakımı temizliği yapılması gerekir. Bu işlemden sonra sensoru de kontrol ettirin.

 10. Merhaba kolay gelsin

  vinto kombi suyu 0.6 bara kadar alıyor daha fazla aldırılırsa ventilden suyu atıyor. kombi çalıştırıldıgında birkaç saat çalışıyor sonra 0.4 bara düşüyor. Sorun ne olabilir.
  Teşekkürler.

 11. Benim vinto petegin suyunu bosalttim temizlik icin simdi ekranda sifir cikti ne sicak su verio nede petekleri ositiyo neden acaba by admin

 12. Kim niye şu çekiyorum kasa bir süre sonra suyu bitiyor tahliye vanasından sürekli suyu akıtıyor sebebi nedir

 13. Demirdokum vinto kombi bir kac gundur surekli çalışıyor ateslendikten sonra ayarladigim dereceye bir kac saniyede cikip hemen 2 saniyede sönüyor ve bir iki dakikada devamli bunu tekrarliyor bu sirada sayac devamli dönüyor.Kombi ariza işaret i vermiyor sizce normal bir durum mu? Ne yapmak lazim?

 14. Merhaba vinto kombim var 1,5 bara kadar su basıyorum tahliye musluğun 0,6 bara düşene kadar su damlatıyor ( bir gün boyunca devam ediyor ) 0,6 bardada kombi kırmızı ışığı yakarak çalışmıyor ne yapabilirim

  • Emniyet ventilinden su kaciriyorsa ventilin değişmesi gerekir.genlesme tankına da hava basılması gerekir sonra düzelmesi lazim

 15. Merhaba Demirdöküm vinto kombim var. Elektrik 1-2 saat kesildiği için çalışmadı. Çalışmaya başladığı zamanda bar 1.3 e düşmüş. Su basmaya çalıştım almadı. Ne yapmalıyım.

  • İsi sogumasindan dolayi genlesme tankı genleşen havayı abzorbe edince su basıncı düşer. Tankın havasını kontrol ettirin eksik olabilir.su alma vanasını ve su basıncını da kontrol edin su basıncı az olursa su alma işlemi geç olur veya olmayabilir , sistemde veya vananin girişinde tıkanıklık varsa yine su almayabilir.

 16. Demirdöküm vinto f2 arızası verdi. On off yaptım düzelmedi.ne yapmam gerekiyor sayfalarda biyerde ntc sensörü diyo bi yerde hava prosestatı diyor ne yapmam lazım acil destek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.