Fortius Plus E4 arızası

Hermetik modellerde , yanma sonucu oluşan atık gazın dışarı atılması ve yanma için gerekli oksijenin de içeri alınması için baca fanının devreye girmesi gerekir.

Baca fanından aldığı hava basıncıyla kontaklarını kapatarak ateşlemenin olmasına yarayan parça da Hava Prosestadıdır.

Eğer baca fanında problem olursa prosestad kontaklarını kapatamaz ve ateşlmeyi yaptıramaz. Eğer fan çalışırda ateşlme olmaz ise prosestat bozuk demektir. Prosestadı ölçtünüz kontak veriyor, fanda çalışmaya devam ediyor ise bu sefer ana kart  bozuk demektir.

E.C.A Fortius Plus ekranında E4 arızası ile karşılaştığınızda , baca , baca fanı, hava prosestadı veya ana kart bozuk demektir.

Sorununuzun çözülmesi için kombinizi kapatın ve en yakın teknik servisi çağırın.

Sponsorlu Bağlantılar


Fortius Plus E4 arızası” hakkında 10 yorum

  1. ECA FORTIUS PLUS Kombim kalorifer ve sıcak suda her 5-10 saniyede bir ateşleme yapıp sönüyor. Başlangıçta sıcak su geliyor ama sonrası hep soğuk su geliyor. Ateşleme yapıp sönüyor, bir döngü halinde arızası ne olabilir.

    • Öncelikle sıcak su sensorune bakılması gerekir , musluklarin ağzındaki filtrelerin kontrol edilmesi ve su basınçlarının kontrol edilmesi ve plaka esanjorun kontrol edilip tikaliysa temizlenmesi gerekir

    • Fan kanatlarının temizlenmesi ve tekrar test edilmesi gerekir. Fan devri kontrol edilmesi gerekir. En son prosestat kontrol edilmesi gerekir

  2. Öncelikle kolay gelsin benim K ombim eca confeo plas sorun um sıcak suyun kaynar gelmesi ayar i 40 da yapsam 60 70 de yapsam şu çok kaynar geliyo ilistirmadan banyo yapamıyorum. Sorun ne olabilir servis cagircam önce sizden bilgi almak istedim şimdiden teşekkür ederim.

    • geçmiş olsun. sensör ve gaz ayarı kontrol edilmelidir. plaka esanjörde kontrol edilip kireçli ise temizlenmesi gerekir.

  3. İyi günler şu vanası kapalı olduğu halde kombi su alıyor bende şu giriş vanası kapatmak zorunda kaliyorum sorun nedir ne yapmalıyım kombi eca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.