Proteus petek alev ledi L6-L7 hızlı yanıp sönme alev yok ledi L4 sürekli yanması

Kombilerin pompadan başlayarak ateşlemeye kadar olan sıralı çalışma prensibin temel ve olmazsa olmaz şartı su basıncıdır. Eski kombilerin bazılarında olmasada çoğu kombide sistemdeki suyun basıncını ölçen ve karta bilgi veren mekanik veya elektronik su basınç anahtarları bulunur.
Su basınç anahtarı başka bir deyişle su basınç sondaları tesisat su basıncını ölçer.ECA proteus kombinizin panelinde ki basınç göstergesinden su basıncını görebilirsiniz.
ECA Proteus kombinizin ideal çalışma basıncı 1.5 bardır.Su basıncı 0.5 bara veya altına düştüğünde ECA Proteus kombinizin panelindeki petek ve alev resmi olan ledler (L6-L7) hızlı yanıp sönmeye, alev yok resmi olan led (L4) sürekli yanmaya başlar.
ECA proteus kombinizin panelinde bu arızayı gördüğünüzde; Proteus kombinizin altındaki su doldurma vanasını açarak kombinize su göstergesi 1.5 bara gelene kadar su doldurun.Su basınç göstergesi 1.5 bara geldiğinde su doldurma vanasını kapatmayı unutmayın.
ECA proteus kombiniz su almanıza rağmen aynı arızayı tekrarlıyorsa teknik servisi çağırın.Su basınç anahtarında veya kartta sorunlar olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar


Proteus petek alev ledi L6-L7 hızlı yanıp sönme alev yok ledi L4 sürekli yanması” hakkında 8 yorum

  1. merhaba benim kombi ile alakalı şöyle bir sorunum var sıcak su kullunımında ara ara sıcak su kesiliyor bir sıcak su bir soğuk su geliyor.ayrıca kombinin kalorifer kısmını açtığım zaman kombi sürekli çalışıyor hiç durmuyor bu konu ile alakalı ne yapa bilirim muhtemel arızası ne olabilir ayrıca ücreti ne kadar tutar bilgilendirir seniz sevinirim,teşekkür ederim iyi çalişmalar

    • Kalorifer ve sıcak su sensorler i kontrol edilmeli. Musluklarin agzindaki filtreler temizlenmeli.duş fiskiyesinin delikleri temizlenmeli. Soğuk su giriş filtresi kontrol edilmeli. Eğer bunlardan sonra da yaparsa uç yollu vana veya motoru kontrol edilmelidir plaka esanjorle beraber.

  2. benim eca confeo kombim var lakin tesisat demir tesisatın iki yerinden çat çat diye ses geliyor lakin bu kombi suyu ısıtmaya başladığından önce yavaş daha sonra seri şekilde çat çat sesi geliyor. sebebini çok araştırdım kombi devirdaim motorundan olabilir dediler doğrumu

    • Ustam genelde bu tarz sesler metalden kaynaklanıyor. Bazı metallerde ısınma soğumadan kaynaklı bu sesler gelebilir metal artık ömrünü yitirmeye başladığında ve kalitesiz malzeme üretiminde olur bu olay.ama ses arizalrini kesin tespit etmek şart onun için sağlam bir ustadan cihaz basında iyi dinlemesi gerekir kombiyi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.