Proteus petek ledi L7 hızlı yanıp sönme alev yok ledi L4 sürekli yanması

ECA Proteus kombinizin panelinde petek resmi olan led (L7) hızlı yanıp sönme ve alev yok remi olan led (L4) sürekli yanıp sönmeye başladığında baca veya baca fanı ,hava prosestadı sorunları ortaya çıkar.
Baca fanı dışarıdaki havayı kombinin içine vakum yaptığı için sadece hava değil hava ile beraber dışarıdaki toz da fanın kanatlarına yapışır kalır.Dolayısı ile de kanatlar tıkanır ve baca fanının rulmanına zarar verir, balans yaptırır ve hatta sargılarında kısa devreler yaptırabilir.Bu kısa devreler,kanatların tıkanması sorunları ile beraber fan hava prosestadına yeterli havayı (0.6 mbar) gönderemez ve hava prosestadı kontağını kapatıp karta ateşleme için ben hazırım bilgisini veremez ve ECA Proteus kombinizde bu uyarı lambaları yanar.
Diğer bir ihtimal baca yerinden çıkmış veya tıkanmış olabilir.
Veya hava prosestadı fandan yeterli basıncı alır ama özelliğini yitirdiğinden dolayı kombiyi çalıştırmaz.
Başka bir olasılık ise elektronik kart fanı devreye sokamıyor olabilir.

Bunların sonucunda ise ECA Proteus kombinizin panelinde petek ledi(L7) hızlı yanıp sönme ve alev yok ledi(L4)sürekli yanmaya başlar.

Çözümünde bacayı kontrol edebilirsiniz . Tıkanma veya yerinden çıkma gibi sorunlar yoksa ECA Proteus kombinizi reset yapınız.
Arıza sık sık tekrarlanıyorsa TEKNİK SERVİS çağırmanız gerekecektir.

Sponsorlu Bağlantılar


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.