Fellini E1 arızası

Kombilerin çalışmasına bakacak olursak, sistemde  su basıncı olmadan kombi devreye girmez  ve Fellini  marka kombinizin ekranında E1 arızası verir.

 

E1 sorununu gidermek için Fellini marka kombinizin altında dolrurma musluğu bulunmaktadır. Doldurma musluğunu sola doğru açarak kombinize 1,5 bar su basıncı aldıktan sonra doldurma musluğunu sağa doğru kapatmanız gerekmektedir.

Fakat bazen kombinize vanayı açarak su almaya çalışıyorsunuz ama su basıncı yükselmiyor. Bunun sebebi ya Fellini kombinizin basınç sondası arızalı yada ana kartında problem var su basıncını algılamıyor olabilir. Bu arızaların giderilmesi için en yakın teknik servisi çağırmanız gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar


Fellini E1 arızası” hakkında 20 yorum

  • Atesleme ile ilgili arizadir ve genis kapsamli bir arizadir hava prosestadi ana kart atesleme bujisi iyanizasyon bujisi atesleme trafosu arizali olabilir . servis bakmasi lazim

  • sanırım bacada tıkanma veya yerinden çıkma yada fanda arıza söz konusu. baktırmanızda fayda var.geçmiş olsun.

 1. Merhaba, Fellini Vivo marka kombimde E6 arızası var, zaten fandan ses geliyordu, sanırım Fan’ın değişmesi gerekiyor ancak fanı nasıl ve nereden temin edebiliriz, Çorum’da Fellini yetkili servisi yok, yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler…

  • Fani yetkili servis değişirse iyi olurdu ama yokmuş bulunduğunuz yerde. Özel servislere güvenmek durumunda kalacaksınız umarım sorununuzu çözerler.

 2. kombi kalorifer ısıtması devrede iken banyodaki küvet duşu suyu açıldığında duş suyunu 37 dereceden yukarı çıkartmıyor.ama banyodaki musluğu açtığımda yeterli ısıtmayı sağlıyor.sorun nerde olabilir birde bursada yetkili servisinize nasıl ulaşabilirim.

  • küvetteki duş fıskiyesınde sorun olabilir yeterli basınca su geçiremiyor veya daha fazla geçiriyor.fıskiyeyi kontrol ettirin.

 3. kombi temizliği yapıldığı halde sürekli E2 veriyor Bacalarda kontrol edildi sorun ne olabilirkendimiz halledebilir miyiz

  • Ateşleme bujisi veya iyonizasyon bujisi mesafesi bozulmuş olabilir çatlak olabilir.gaz ayarları bozuk olabilir. Kartta sorun olabilir. Servis mudahalesi gerekir.

 4. Fellini kombimde sürekli su basıncı düşüyor 1,5 bara çıkartıyorum 24 saat sonra yine düşüyor.Alt kısımda çok azda olsa su damlatıyor. tesisatta her hangi bir kaçak yok.sıkıntı kazanda yada üç yollu denilen kısımda olabileceği söyleniyor bunların bakım ve parça değişim maliyetini öğrenebilirmiyim.

  • Öncelikle hiç kaçak olmaması gerekiyor damla kaçak bile dusurur basıncı.sonra genleşme tankının havası kontrol edilmesi gerekir. Bunlardan sonra devam ederse esanjor ve tankın kontrol edilmesi gerekir. Maliyetler servisine gore değişir benim fiyat vermem doğru değil

 5. Fellini marka kombim de açtığım da Err 01 hatası veriyor . İnternetten sorunun ne olabileceğine baktım ama hiç bir şey bulamadım . Nasıl düzeltilir ?

  • Kombinin su basıncını kontrol edin 1.5 bar da olması gerekir. Su eksikse suyu tamamlayın altta doldurma vanasindan.

  • genleşme tankının havası bitmiş hava basılması gerekiyor.bakım yaptırırsanız onuda yaparlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.