Domicompact Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor

Kombilerde sirkülasyon pompası ana esanjörde ısınan suyu sisteme göndermekle görevliddir.Eğer pompanın kanatlarında tıkanma veya pompanın motorunda bir arıza var ise brülörün ana esanjördeki ısıttığı suyu sistemde dolaştıramaz ve dolaşım olmadığı için biriken aşırı sıcak su kombinin contalarından başlayarak en hafif maddeden yapılmış metal parçalara kadar zarar verebilir.
Ferroli Domicompact kombinizde ekrandaki ışıklardan kırmzı ışık yanıp sönüyor ise Ferroli Domicompact kombinizin içindeki emniyet (limit) termostat sistemde oluşan aşırı sıcaklktan dolayı kombinizi devre dışı bırakmış demektir.
Ferroli Domicompact kombinizin kırmızı ışığının yanıp sönmesinin birkaç sebebi vardır.
Bunlar ;
Ferroli Domicompact kombinizin petek tesisatında zamanla oluşan çamurlaşmalar ve bu çamurların,pasların sirküle anında tesisat filtresinde toplanıp filtreyi tıkamasıdır.Tesisat filtresi tıkandığında tesisattan dönen sıcak su Ferroli Domicompact kombinize geri dönüş yapamaz ve pompayı zorlar. Buda sistemde ve dolayısıyla da Ferroli Domicompact kombinizin içinde aşırı sıcaklık birikmesine ve emniyet termostadının atmasına sebep olur.
Bir diğer arıza en başta da anlattığımız gibi sikülasyon pompası olabilir.Pompa kanatlarında veya motor sargılarında arıza olduğu durumlarda brülörün ısıttığı suyu sisteme gönderemez ve Ferroli Domicompact kombinizde aşırı ısınmaya sebep olur ve emniyet (limit) termostadı açtırıp kırmızı ışığın yanıp sönmesine sebep olur.
Ferroli Domicompact kombinizde kırmızı ışığın yanıp sönmesine sebep olabilecek diğer bir arıza ise teisatta veya kombinin içinde hava birikmesidir. Tesisatta oluşan hava pompa aracılığı ile aynı su gibi havanında sistemden dolaşark kombinin içine girmesine sebep olur. Ferroli Domicompact kombinizde bulunan hava pürjörü bu oluşan havayı dışarı tahliye etmekle yükümlüdür. Fakat hava pürjörü bozuk olduğu durumlarda veya kapalı unutulduğu zaman sistemde oluşan ve Ferroli Domicompact kombinizdende geçen havayı dışarı atamaz ve buda aşırı ısınmalara sebebiyet verip emniyet termostadının atmasına sebep olur.
Ferroli Domicompact kombinizde kırmızı ışığın yanıp sönmesine sebep olabilecek son bir arıza durumu ise kalorifer (ntc) sensörünün arızalı olmasıdır.Kalorifer (ntc) sensörü arızalı olduğu durumlarda yanlış sıcaklık ölçüp karta yanlış bilgi gönderir.Buda Ferroli Domicompact kombinizin brülöründe genelde fazla gaz oranıyla alev oluşmasına sebep olur (bazende düşük gaz oranıyla). Buda aşırı ısınmalara sebep olarak emniyet termostadının atmasına sebep olur.
Ferroli Domicompact kombinizde kırmızı ışığın yanıp sönmesi durumuyla karşı karşya kaldığınız zaman peteklerinizden hava almayı deneyin.Önce hava gelir su gelene kadar havayı tahliye edin ve su gelmeye başladığı zaman kapatın.Hava alm işlemini tamamladıktan sonra Ferroli Domicompact kombiniz hala kırmızı ışığın yanıp sönmesine devam ediyorsa teknik servisi aramayı unutmayın.

Sponsorlu Bağlantılar


Domicompact Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor” hakkında 111 yorum

 1. Kombimde sicak su muslugu yanip sönüyor dere hep 55 gosteriyor kombiyi temizlik yaptik bu sikinti cikti. Suanda calisiyor ama kaca alirsan al hep 55 de duruyor sebebi nedir

  • Bakımı kendiniz mi yaptınız. Sıcak su sensorunun kablusunu çıkartmış olabilirsiniz yanlışlıkla.kontrol edin kabloları yerinden çıkan varmi diye

 2. kolay gelsin.ferroli marka kombim var.ateşleme sırasında çok gürültülü ateşleme yapıyor.sanki içine epey bi gaz dolduktan sonra bi anda pofff diye patlama gibi sorun ne olabilir acaba…

  • Fan kanatciklarini ve bujileri temizlettirin baca bağlantılarını kontrol edin düzelmesi gerekir.duzelmezse servise gaz ayarlarını ve buji mesafesini ayarlattirin. Geçmiş olsun.

 3. merhaba kombi lynx firmasi sabah kombi Acicakdim kombide kirmizi isim yandi sondu ve kombi kapandi her acdigimda kirmizi isik yaniyor ve kombi kapaniyor neden

  • Su basıncını kontrol edin ve ateşleme sisteminin kontrol edilmesi gerekir. Kombi disardaysa pompanın da kontrol edilmesi gerekir. Donmus olabilir.

 4. iyi günler sayın yetkili,
  ferroli doimon marka kombimiz normal olarak ısıtma ayarında çalışır iken bir kaç gündür kendiliğinden kapanarak bloke arızaya geçiyor kırmızı ışığı yanıyor. aç kapa yaptıktan sonra çalışıyor, neden oluşur acaba?
  önceden böyle bir şey olmuyordu. vereceğiniz bilgiden dolayı şimdiden teşekkür ederim.

 5. Kombinin kırmızı ışığı yanıp sönüyör. Bakım için çağırdık, ana kartın yandğnı söylediler.ana kart yandığında kombi çalşmaz.acaba para için mi bunu yaptılar.380 tl fiyat çıkardılilar

  • Ferroli domicompact kırmızı ışık yanıp sönmesi kalorifer sensorunun arizalandigini belirtir ki kartla alakası yoktur. Bence önce servisinizi sonra kombinin kalorifer sensorunu değiştirin.geçmiş olsun.

 6. Bizde kırmızı ışık yanıp sönüyor petekler açılmıyor kombiyi açıyoruz bi zaman sonra kırmızı ışık veriyo nolacak kardeş

 7. Merhaba ferroli kombi kullanıyorum kombili bakımını dün yaptım bugün eve geldiğimde daha önce duymadığım şu devirdaim sesi geliyor yada devamli su alıyor sizce bu normalmi yoksa bir usta cagirmalimiyim

 8. Ferroli kombide devamlı f5 ışığı yanıyor,üsteki hava kapağını açınca çalışıyor birde su seviyesi azar azar yükseliyor .ne gibi arızaları var iyi çalışmalar Teşekkürler

  • Fan kanatları dolmuş temizlenmesi gerekir temizledikten sonra yine yaparsa fan sargılarında kısa devre vardır devri düşmüştür değişmesi gerekir su basıncı sürekli yukseliyorsa genleşme tankını kontrol ettirin oncelikle

  • Ana karttaki cam sigorta yanmış olabilir yada kart komple yanmış olabilir yüksek voltaj gelmiştir.

  • 5 saniyede petekler ısınmaz filtre tıkalı olabilir kontrol edilmesi gerekir birde sensore bakılması gerekir

 9. Kombim arıza ışığı yanıp sönüyordu telaştan bir anda üstündeki ne yazdığına bakmadan kombimi kapattım şimdide açılmıyo ekran ses geliyor ama ekran sıfır yok

  • Yeşil ışık yanıp sönmesi stand by yanı bekleme konumudur yanmaya hazır olma konumu o pozisyonda zaten çalışmaz kombi devreye girdiğinde sabit yanar . sizin arizaniz yeşille beraber başka bir ışık varmi acaba?

 10. Ferroli xignal kombim calisiyo ama suyu alip ateslemiyo bide italyanca oldugu icin pek anlamiyoruz ekranda yanip sonen yaziyi cevirdik yuksek basinc diyo ne yapmam lazim arizasi icin tskkrler

 11. Vaillant kombi kullanıcısının. 10 gündür izindeydim. Ana vanayı %95 oranında kapattım. Bugün geldiğimde petekleri açtım ancak her hangi bir hava değişikliği olmadı. Ayrıca sıcak su da çalışmıyor. Sadece ve sadece ocak çalışıyor. Kombinin üzerinde ise ateşleme işaretine benzer bir simge var ve bu simgenin üzerinde kırmızı renk yanıyor. Ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

  • Kombi gaz hattı hava yapmış bi sure resetleyerek çalıştırın sonra duzelecektir duzelmezse gaz borusunu az gevsetin gazi dışarı salın ortamı havalandırarak sonra rekoru sıkın çalıştırın düzelir.

 12. Ferroli kombide ateşleme simgesinde kırmızı işık yanıyor devamlı qaliba ateşleme yapamıyo suda ısıtmıyo neyapa bilirim lütfen yardım edin

 13. Merhaba baymak kombim sıcak su vermiyor önce kırmızı ışık yanıp söndü şuan da yanmiyor ama suyuda ısıtımıyor ne yapmalıyım su seviyesini kontrol ettim normal

 14. Banica marka kombim açtığımda güç ışığı sabitkeniyor 3 5 sn sonra kırmızı Işık yanıp sönüyor. Hicbir çalışma belirtisi sesi yok. Daha önce de çalışırken kırmızıya geçiyordu ntc yi değiştirdim o gün çalıştı ama su bi ısınıyor bi soruyordu. Sizce neden kaynaklanabilir. Yardimlariniz icin şimdiden teşekkür.

  • Genel elektriksel bir arızaya benziyor.fan ,prosestat vey kartta sorun olabilir.sensor arızalı olabilir. detaylı bakilmasi gerekir.

 15. Anannemin Viessmann marka kombisinin su tahliye gibi görülen kova içinden çıkan ok şeklin lambası sabit yanıyor ve çalışmıyor. Ne yapmalıyım?

  • Kombinin su basınç gostergesini kontrol edin basınç 0,5 altına dusmus olabilir. Su takviyesi yapın bir bucuga kadar .

   • Yapmıştım.. aklıma geldi ama sonuç vermedi. Onun için size danışayım dedim. Anlamadığım; radyatör suyuyla çeşmeden gelen normal sıcak su arasında neden bağlantı kuruyor?!
    Peki üstat ne yapmalıyım bu noktada?
    Özetle lamba hâlâ yanıyor ve kombi çalışmıyor..

 16. Sayın İlgili;

  Ferroli Domiproject kombim var. İlk açılışta ışıklar yanıyor, fan çalışmaya başlıyor, çakmak sesi geliyor, sonra gözetliyorum ya gaz alev almıyor veya alev alıp 4-5 saniye alev çıktıktan sonra sönüyor. 2-3 defa aynı denemeden sonra çalışma durup kırmızı ışık yanıp sönmeye başlıyor. Bu işlemi her resetlememde aynı şekilde tekrarlıyor ve kombi çalışmaya devam etmiyor.

  İlginize Teşekkürler

  • Ateşleme ve iyonizasyon bujilerinin temizlenmesi gerekir.brulorun de bütün bölümlerinin yanıp yanmadigina bakılması gerekir.

   • Yanma odasını söktüm ve buji kablosunun çıktığını gördüm, yerine taktım, çalışma başladı. Fakat şu anda gaz mavi değilde koyu sarı yanıyor ve dalgalanıyor, ısıtmasında ise problem yok.
    Bu dalgalanma neden olabilir acaba?
    Gaz ayarı v.s. bölümlerini önce veya sonra kurcalamadım.
    Teşekkürler.

 17. Merhaba,

  Ferroli domicompact f30 3 ışıklı kombim de, ateşleme başlıyor, 5-10sn sonra birden 3 ışık birden 2-3 kere yanıp sönüyor ateşlemeyi kesiyor sonra tekrar ateşleme yapıyor yine aynı şekilde oluyor sürekli kısır döngü şeklinde, ama sıcak suyu veriyor petekleri ısıtıyor.

  Geçen sene bu sorun sadece 50 ve üzeri dereceye ayarladığım da oluyorken bu sene 40’a bile ayarladığımda oluyor.

  Sorun ne olabilir ?

  İlginiz için teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

  • Limit sensor devreyi kesiyor. Buda sensorden kaynaklanır. Kalorifer ve sıcak su sensorlerini kontrol ettirin.

   • Cevabınız için çok teşekkür ederim.

    Benzer sorun yaşayan arkadaşlara fikir vermesi amacıyla, sorun Hava Prosestatındaymış değiştirince düzeldi.

 18. Kolay gelsin kombi yaz modunda ama akşamdan beri çalışıyor petekler soğuk kendi kendine çalışıp duruyor neden olur

  • İlk sebep Yaz kış ayar dugmesinin karta bağlanan ucu kırılmış olabilir dışardan siz yaz konumunda gibi gorursunuz kış konumunda kırılmış olabilir.diger sebep sensorde veya kartta sorun olabilir. Birde zayıf ihtimal ama bulunduğunuz coğrafyaya gore olabilir de hava sıcaklığı eksilere dustugunde kombide don koruma modunda kendini çalıştırır . Bundan da yanmış olabilir.

 19. Merhaba ferroli marka Kombim var 2 saat te bir ateşleme yapıyor 5 saniye kadar çalışıyor ve kapaniyor sicaksuda ve kalerifer peteklerinin isitmasinda bir sıkınti yok neden olabilir.

  • Isınmada yada sıcak suda sorun yoksa demekki tesisattaki su geç soguyor kombide ona gore devreye giriyor arıza yapsaydinda olay degisirdi.

  • Dediğim gibi eğer arıza lambaları yanmiyorsa kombi petek isinmasinda ve sıcak su isinmasinda sorun yoksa kombide problem yoktur.

 20. baymak kombi calisirken beklemeye geciyor yeniden ısıtma ya gecmesi gerekirken tik diye bi ses geliyor 3 saniye sonra kirmizi isik yanmaya sonmeye basliyor resetliyosun düzeliyor bunu bi sure calistiktan sonra yapiyor

  • Fan prosestat kart yada bujilere bakılması gerekir. Geniş kapsamlı bir ariza sırayla dediğim parçalara bakılması gerekir.

 21. Merhaba,
  Demirdokum nitron condense kombimde acma dugmesine bastigimda calismaya baslayip 15 dk sonra kendi kendine kapaniyor ve wireles isigi kirmizi yanip sonuyor.kombiyi yeni aldik ve surekli kapanmasindan dolayi hic isinamadik yardimci olabilir misiniz

  • Sistemde aşırı ısınmadan dolayı arızaya geçiyor olabilir. Tesisat filtresi ve sensorun kontrol edilmesi gerekir.

 22. Kolay gelsin .. dogsan marka kombi kombiyi açtığında ilk 5 saniye geçtiğinde kırmızı ışık yanıyor ateşleme yapıp hemen sönüyor peteklerdeki hava alındı ama yine de kırmızı ışık yanıyor sebebi ne olabilir kombi dolabın içinde bacası dışarda üstü açık

  • iyanizasyon bujisi alevi hissetmiyor olabilir.kontrol edilmesi gerekir.arıza devam ederse fan kart kontrol edilmesi gerekir.

 23. Kombinin üzerinde F 37 yazıyor ve ışık sürekli yanıp sönüyo diğer tuşların hiçbiri algılamıyor

  • Su basıncı yetersiz kombinin altındaki su alma vanasini açıp su gostergesinden suyu bir buçuk bara getirin ve vanayi kapatın.calisacaktir

 24. Ferroli kombi f24 ateşleme yapmıyor .yeşil ışık yanıp sonuyor, su isinmiyir petek isinmiyor, ilk açınca çit sesi geliyor fan çalışıyor sesi geliyor ama sıcak su yok sebebi nedir ki ?

  • Prosestada yeterli hava basıncı gitmiyor anladığım kadarıyla . Fanin kanatları dolu yada sargılarında kısa devre olabilir. Kombinin bacasını yanında iki tane yuvarlak kapak var birtanesinin vidalarini söküp aralayip tekrar deneyin. Çalışırsa fan elden geçmesi gerekiyor.

 25. Protherm leopard kombi kullanıyoruz.kombi 5 dk ateşleme yapıyor petekler ısınıyor sonra 20 dakika yanmıyor.normal mi acaba.

  • Kombide enerji yokken çalışması mümkün değil , ama kombi dışarda duruyorsa veya evin ısısı 4 derecenin altında ise don koruma moduna geçiyor olabilir. Bu saydığım şartlar dışında bir olaysa kartta sorun vardır kontrol edilmesi gerekir

 26. Merhaba ferroli kombimiz çoğu zaman kombi çalışırken ikiz kırmızı ışık yanıyor ve kendini of durumuna getiriyor sürekli ac kapa yada reset yapmak zorunda kalıyoruz sorunu nedir? Kolay gelsin.

  • geçici voltaj düşüklüğü olabilir bacadan ters rüzgarlar girebilir detaylı tespit edilmesi gerekir cihaz başında.

 27. Merhabalar..bnm kombi alarko marka..ne kadar acam da sanki ev sıcakmış gibi 40 derecede söndürüyor az yaniyo stop ediyo sonuna açıyorum yine aynı yakıp söndürüyor ariza nedir masraf ne cikar?? Altı yıldır hiç bakim yaptitm adım kombiyi tsk lerrr…

 28. Ferroli marka kombimiz var. bu gün tuhaf bir şekilde sıckalık durduk yere yükselmeye başladı bunun nedeniyle bar yükseldi peteklerden biraz su alarak barı düşürdüm fakat sıcaklık düşmedi kombiyi kapatmak zorunda kaldık . yeniden açtığımızda eco ışığının yanıp söndüğünü gördük hiç çalışmıyor bar 0 olmuş ve eco ışığı yanıp sönüyor su vermeye çalıştım ama hiçbir tepki yok ? nedeni ne olabilir

  • Su alma vanası arızalı olabilir yada sistemde tıkanıklık olduğundan su alamıyor olabilirsiniz.sicaklik yükselmesi ise ya test moduna yanlışlıkla aldınız kombiyi yada sensörler veya kartta sorun oldu. detaylı bakılması gerekir servis tarafından.

 29. Ferroli marka kombim var yalnız aniden kırmızı ışık yanmaya başladı. Şuan için yapabiliceğim birşey yok servisten yardım istedim yoğun olduklarını belirttiler. Kombiye reset attıkdan bir süre sonra aynı şekilde ışık yanmaya devam ediyor. Önerebiliceğiniz birşey var mı yoksa servisin gelmesini beklemekten başka bir çarem yok gibi görünüyor. Şuan kar yağıyor ve ben mağdurum.

  • Gaz vanalarını saati kontrol edin kombiye gaz geliyormu. Gazda sorun yoksa ateşleme bujisinde brulorde kartta veya Gaz valfinde sorun olabilir servis mudahalesi gerektirir.

 30. Protherm Leopard( manuel) kombimizi don koruma moduna almak istiyoruz ama uzerinde herhangi bir işaret falan yok. Min yazıyor ve Güneş işareti var . Teşekkürler

  • Don koruma modu herzaman aktiftir zaten . Hava sıcaklığı 4 derecenin (bazı kombilerde değişebilir) altına düştüğünde elektrik ve gaz kapalı değilse ki olmamalıdır devreye girer kombiyi ısıtır durur.

 31. Kombi sürekli ateşleme yapıyor sürekli faaliyet icerisinde 3 petek calismasina ragmen cok yüksek faturalar geliyor.bunun sebebi ne olabilir ?

 32. Ferroli marka kombim var göstergede F ve 37 yanıp sönüyor kırmızı ışık ile peteklerin havasınıda aldım sebebi nedir?

 33. Kırmızı ışık sürekli yanıp sönüyor gaz da yok petekte yanmıyor resetledik düzelmiyor ne yapmak lazim

  • Aşırı ısınma oluyor . Pompa sıkışmış olabilir. Tesisat filtresi veya petekler tıkanmış olabilir. Vanalar kapalı unutulmuş olabilir.sensor yanlış olcup kartı yanitlabilir. Hepsine detaylı bakılması gerekir.

 34. MErhaba kombiyi 40 Cye ayarlamıştım. petekler çok ısınınca baktım göstergede 75C yazıyor. sigortadan kapattım hemen. NE yapmalıyım?

  • Kombinin karttaki isi ayar düğmesinin bağlı olduğu potansiyometre yada sensor arızalı olabilir bakılması gerekir

 35. merhaba ferroli dominacompact kombi,peteklr çalışırken normal ama sıcak suyu kullanırken ara sıra kırmızı ışık yanıp sönüyo resetliyorum biraz gidiyo sonra tekrarlıyo sizce sorun ne olabilir,bakım yeni yaptırdım servis pompa arızalı dedi değiştik,bakır boruların üstündeki sensörler değişti ama arıza çözülmedi,sizce sorun neyde olabilir?

  • Fan kanatlari tıkalı muhtemelen yada fanin devri düşük. Kombinin üstünde baca dirseginin hemen yanında iki tane yuvarlak kapak olması lazım vida ile kombiye bağlı. Kapaklardan birinin vidalarini sökün kapağı açın öyle deneyin arıza yapmazsa fani temizletin duzelmezse fan devri düşmüş iyice ömrü bitene kadar o şekilde kullanın bittiği zaman değiştirin.

 36. FERROLLİ marka kombide A 03 arıza kodu yazıyordu suyu 1,5 bara getirip çalıştırmayı denediğimde Bar 4 lere 5 lilere ısı 80 lere yükselip kombinin alt kısmından bir miktar sıcak su boşalıyor ve tekrar aynı arızaya geçip bar basıncı birin altına düşüyor arıza ne olabilir. Bundan bir ay önce petekleri temizlettim ve kombinin çalışma sesi değişmişti

  • Genleşme tankının havası bitmis olabilir. Ve petek temizlendikten sonra sistemde hava oluşmuş olabilir peteklerde hava varmı diye kontrol edin.

   • Sigortayı kapattım havlupandan sistem suyunu bosalttim filtreleri temizledim yarim saat sonra çalıştırıp peteklerin havasını aldım. Kombi normal çalışmaya başladı teşekkür ederim

 37. Ferolli kombim ateşleme yapmiyor.bazen kendi kendine sıcak suyu açtığımda kırmızı ateşleme ışığı yanıp sönüyor Bir iki saniye sonra yanmıyor fakat ateşleme de yapmıyor tam atesleyecek Ken bir role sesi geliyor çit diye sonra sürekli aç kapa yaptığında arada sırada ateşleme yapıyor…içeride yanma olmadigindan ben sıcak suyu acsamda fayda etmiyor.yanliz ateşleme ikaz ışığı kırmızı olan sadece sıcak suyu ilk açtığımda yanıyor sonra sında yanmamasina rağmen ateşleme de yapmıyor..

  • fanın kontrol edilmesi gerekir.siz servis çağırana kadar şunu deneyin. kombinin üst tarafına sandalyeyle çıkın. baca dirseğinin sağında solunda yuvarlak kapaklar var vidalı kombiye . birtanesinin vidalarını sökün hafif aralayın içeriye hava girişi fazla olsun. o zaman deneyin kombiyi çalışacakmı diye. muhtemelen çalışacaktır. araladığınızda olmazsa tamamen çıkarın kapağı. düzelmezse tekrar yazarsınız.

 38. Kombinin markası İmmergas.Kombinin ışigi yanip sönüyor.Derecesi bir yükseliyor sonra kendiliğinden düşüyor Ne yapmalıyım

  • derecenin yukseldiği anda petekler yada sıcak sumu çalışıyor eğer çalışıyorsa normal ama çalışmıyorsa hangi lambanın yandığını yazarsanız ona göre yardımcı olalım.

 39. Ferrolli kombinin 60 derecede çalıştırıyorum ve çalıştığında basınç çok yükseliyor havalarını alıyorum 1:5 e düşüyorum kombide termostat var kapattığı da bu sefer su basıncı sıfıra iniyor sebebi nedir

 40. Merhaba lar benim demirdöküm hermetik şofben in yanma odasin daki brülor un yarısı yaniyo diğer yarısı yanmiyor neden olabilir yardımcı olabilirmisiniz

  • Baca çekişi fan çekişinde problemler olabikir yada brulorun deliklerinde tıkanmalar olabilir kontrol edilmesi gerekir.sikintili bir durum.

 41. Merhaba ben evrimde pek kalmıyorum yaklaşık 2 aydır ev boştu geçen gıdığım de kombım de eco yazısı sönüp duruyordu kırmızı ışık yanıyordu ne kombı ateşleme yapıyor ne petekler ısınıyor ocağı denedım onada gaz gelemiyordu bu sorun neden oluyor acaba uzun sure kullanmadığımız ıcın devre dişi mı oluyor sorun dogalgaz sayaçta mı

  • Gaz vanası kapalı olabilir kontrol edin . Ve ayrıca sistemde hava oluşmuş olabilir.ocagin tüm gözlerini yakmaya çalışın yandığında bir iki dakika yanık kalsın sistemdeki havayida yaksın. Sonra kombiyi resetleyerek calisincaya kadar yoklayın. Düzelecektir.

 42. Kombinin üzerinde sanırım ateşleme ksmında kırmızı ışık yanıp sönüyor. Ve peteklerde soğuk. Birkaç saat öncesinde bir şey yoktu şu an petekleri buz gibi görünce kombiye baktım durum böyle . Sorun nedir acaba ? Biraz tedirgin oldum da

  • Kombiyi resetleyin tekrar çalışması için resetten sonrada çalışmazsa servis müdahalesi şart. Sistemde tıkanıklık olabilir. Sensor bozuk olabilir.pompada sorun olabilir.tek tek kontrol edilmesi gerekir.gecmis olsun

 43. Merhaba ferroli kombimiz ruzgarli havalarda arizaya geciyor kirmizi isik yanip sonuyor tekrr ac kapa yapinca duzeliyor 15dk sonra tekrr yaoiyor ruzgarli havada oluyor sadece norml gunde olmuyor sonra kalorifer sonuyor acaba sorun nedir patlama gibi birsey olabilirmi gaz kacagi falan cok korkuyorum biyuzden

  • Bacadan içeri ters hava akımı giriyor ve atık gazla temiz havayı birbirine karıştırıyor. Bacayı kontrol ettirin gerekirse fani temizlettirin en son yine düzelmezse ya bacanın etrafına koruma saci yaptırın yada bacayı uzattirin

 44. merhaba kombimde kırmızı ışık yanıp sönüyor,kombi belirli bir sür sonra yanmaya başlıyor bir süre çalışltıktan sonra tekrar kırmızı ışık yanıp sönüyor.bunun sebebi nedir çok soğuk inşallah hemen görürsünüz.anakartı 3 gün önce değişti.

  • Sistemde aşırı ısınma oluyor limit termostadi attırıp soğuduğu zaman devreye tekrar giriyor. Tesisatı limit termostadi sensoru kontrol ettirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.