Domicompact F 24- Domicompact F 30 Yoğuşmalı F1 arızası

Ferroli DOMİCOMPACT F 24 veya DOMİCOMPACT F 30 YOĞUŞMALI kombinizin ekranında F1 arıza kodu gördüğünüzde öncelikle evinizin doğalgaz sayacındaki doğalgaz vanasının , kombinizdeki doğalgaz vanasının açık olup olmadığını kontrol ediniz.

Sonra Domicompact yoğuşmalı kombinizin yoğuşma suyu hortumunu kontrol ediniz.Yoğuşma suyu hortumu eğer bir kabın içinde ise kabın tamamen dolarak hortumun ağzını tıkamasına sebep olup olmadığına bakın.Eğer hortum kabın içinde değil de serbest bir şekilde duruyor ise içinin tıkalı olup olmadığını kontrol ediniz.

Şayet yukarıdaki kontrolleri yaptıktan sonra Domicompact kombiniz aynı hatayı vermeye devam ediyor ise öncelikle evinize gelen Elektrik Voltajı ile sorun olabilir.Normalde 220 Volt gelmesi gereken elektrik 195 , 200 volt gibi düşük voltajlarda gelirse Ateşleme Trafosuna yeterli beslemeyi yaptıramaz ve yetersiz ateşleme meydana gelebilir.Ve Domicompact kombinizin ekranında F1 arızası meydana gelebilir.

Diğer bir olasılık ise Gaz Valfi arızalı olabilir.Kombinize kadar gelen gazın yanması için yanma odasına gitmesine izin veren parça Gaz Valfidir.Eğer Gaz Valfi Bobinleri arızalı ise gaz yolunu açmasına izin vermez ve gaz geçişi olmaz dolayısı ilede ateşleme olmaz.

Son bir olasılık ise Elektronik Kart arızalı olabilir.Gaz valfinin bobinlerine giden elektriği , ateşleme elektrotlarının kontrolunü Elektronik Kart yapar. Eğer Elektronik Kart arızalı ise bunların hiçbirini kontrol edemez ve Domicompact kombiniz sürekli F1 arızası verir.

Yukarıdaki arızaların çözümü için en yakın Teknik Servisi çağırmanız gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar


Domicompact F 24- Domicompact F 30 Yoğuşmalı F1 arızası” hakkında 20 yorum

 1. su basıncı günlük 1in altına düşüyor 2basıca kadar dolduruyorum yinede düşüyor normalde gözle su kacağıda gözükmüyor acaba neden düşüyor basınc.kullandığım makina ferroli domıproject f 24 d

  • Genlesme tankinin havasi bitmis veya patlak olabilir. Eger biyerde kacak olmadigindan eminseniz tank sorunu vardir. Esanjorde de sorun olabilir diyecem ama basincin yukselmeside gerekir . siz servisi cagirip genlesme tankini kontrol ettirin buyuk ihtimal havasi bitik. Gecmis olsun.

 2. Kombi çeşmelere gelen suyu ısıtıyor fakat kalorifer icin dugmeyi cevirdigimde atesleme yapmıyor sebebi nedir acil dönüş yapabilirmisiniz

  • Petek vanaları kapalı unutulmuş olabilir.pompa veya uç yollu vana motoru sıkışmış olabilir.en son kartta sorun olabilir.

  • KOMBİ BASINCI 1.5 BAR OLMASI GEREKİR ÖNCELİKLE.ELEKTRİK VOLTAJLARINDA SORUN OLMAMASI GEREKİR.YOĞUŞMALI KOMBİLERDE YOĞUŞMA SUYUNUN AKTIĞI GİDER HORTUMUNUN TIKALI OLMAMASI GEREKİR.BRÜLÖR BUJİLER TEMİZ OLMASI GEREKİR.GEÇMİŞ OLSUN.

 3. merhaba benim kombimin basıncı bi yükseliyor bi düşüyor şimdide ateşleme yapmıyor yani çalışmıyor ne yapmam gerekiyo bi yardımcı olsanız

  • sanırım genleşte tankının havası yok.servis çağırıp tanka hava bastırmanız gerekir. zaten gelmişlerken bakımda yaptırırsanız kışa rahat girersiniz.çünkü hava basma işlemi bakımda yapılan işlemlerden birisi.

 4. Bende livatop F24 kombi var. Sıcak su göstergesi 50 dereceye ayarlı ancak, sıcak su açıkken alttaki petek suyu sıcaklığı 90 dereceyi aşıyor ve (sıcak su sıcaklığı 50 derece olmadan) kombi yanmayı durduruyor. Banyodan akan su bir soğuk akıyor bir sıcak. Bu durum yaz konumunda da aynı kış konumunda da aynı. Sebebi ne olabilir acaba? Teşekkürler.

  • İyonizasyon arizasidir. Ateşleme oluyor ama alev hissedilmediği için tekrar sonuyor. Bujileri bruloru kontrol edip temizlettirin. Duzelmezse gaz valfine ve karta detaylı bakılması gerekir.

 5. Kombide sarı ışık yanıp sönüyor sıcak su akmiyor bir derece yazıyor dönüp R harfini bdnzer rakam çıkıyor ne yapabilitim

  • Kombiyi resetleyin birkaç kez olmazsa eco moduna almış olabilirsiniz kombiyi ama burda sıcak suyun akması gerekir . sensorde arıza yapmış olabilir bakılması gerekir

 6. Ferroli yoğuşmalı kombi kaloriferi ısıtıyor ancak suyu ısıtmıyor. Ekranda herhangi bir hata da vermiyor. Ekranda su sıcaklığını da göstermiyor ama kalorifer suyunun sıcaklığını gösteriyor

 7. F24E ferrolli kombi sürekli basınç artıyor
  genleşme tankı değişti yine yukseliyor
  kombi yi 12 saat kapalı tutup şu vanasını test ettim 1.5 de kaldı fakat çalıştırdığımda
  Yine 2.5 PSİ yükseliyor arıza neden olabilir
  ilginize şimdiden teşekkür ederim

  • Su giriş vanasını kapalı tutarak mı test ettiniz yoksa vanalar açık kombi kapaliykenmi. Eğer vanalar açık sadece kombi kapalıyken test ettiyseniz doldurma vanası yada esanjor arızalı olabilir.

    • o zaman doldurma vanası önce değişip test edilmesi gerekir bir süre , yine aynı olursa plaka esanörün değişip teste bırakılması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.