Leopard F0 arızası

Kombilerin çalışma prensibi olarak, sistemde  su basıncı olmadan kombi devreye girmez  ve Protherm Leopard  marka kombinizin ekranında F0 arızası verir.

F0 sorununu gidermek için Protherm Leopard marka kombinizin altında dolrurma musluğu bulunmaktadır. Doldurma musluğunu sola doğru açarak kombinize 1,5 bar su basıncı aldıktan sonra doldurma musluğunu sağa doğru kapatmanız gerekmektedir.

Fakat bazen kombinize vanayı açarak su almaya çalışıyorsunuz ama su basıncı yükselmiyor. Bunun sebebi ya Leopard kombinizin basınç sondası arızalı yada ana kartında problem var su basıncını algılamıyor olabilir. Bu arızaların giderilmesi için en yakın teknik servisi çağırmanız gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar


Leopard F0 arızası” hakkında 2 yorum

  1. merhaba kombi f1 arızası veriyor çakmak çakıyor gaz ventili açıyor diyaframdan gaz geçiyor fakat önündeki motor gaz geçişine izin vermiyor
    Gaz basınç ayarı yapan motor neden gaz geçişine izin vermez.

    • motor dediğiniz selenoıd bobin. onun çalışmamasının sebebi ise ya karttan çıkış alınamıyor ya selenoıdin kendisi arızalı yada soketlerinde oksitleme var. önce soketleri bir çıkartın takın düzelmezse karta ve bobinlere bakılması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.