Leopard F1 Arızası

Protherm Leopard kombinizin ekranında F1 arıza kodu gördüğünüzde öncelikle evinizin doğalgaz sayacındaki doğalgaz vanasının , kombinizdeki doğalgaz vanasının açık olup olmadığını kontrol ediniz.Vanalar kapalı olduğunda protherm kombinize gaz girişi olmaz ve haliyle Protherm Leopard kombiniz ateşleme yapamaz.

Sonra evinize gelen Elektrik Voltajı ile sorun olabilir.Normalde 220 Volt gelmesi gereken elektrik 195 , 200 volt gibi düşük voltajlarda gelirse Ateşleme Trafosuna yeterli beslemeyi yaptıramaz ve yetersiz ateşleme meydana gelebilir.Ve Protherm Leopard kombinizin ekranında F1 arızası meydana gelebilir.

Diğer bir olasılık ise Protherm Leopard kombinizin Gaz Valfi arızalı olabilir.Kombinize kadar gelen gazın yanması için yanma odasına gitmesine izin veren parça Gaz Valfidir.Eğer Gaz Valfi Bobinleri arızalı ise gaz yolunu açmasına izin vermez ve gaz geçişi olmaz dolayısı ilede ateşleme olmaz ve Protherm Leopard kombinizin ekranında F1 arızası görülür.

Protherm Leopard kombinizde F1 arızasına sebep olabilecek başka bir sorun ise Elektronik Kart arızalı olabilir.Gaz valfinin bobinlerine giden elektriği , ateşleme elektrotlarının kontrolunü Elektronik Kart yapar. Eğer Elektronik Kart arızalı ise bunların hiçbirini kontrol edemez ve Protherm Leopard kombiniz sürekli F1 arızası verir.Veya ateşleme bujilerinde çatlak veya kırılmalar oluşmuş ise şaseye ateşleme yaptıracağından dolayı Protherm Leopard kombiniz ateşlemeyi başaramaz ve ekranda F1 arızası görülür.Diğer bir buji olan İyanizasyon bujisinde çatlak veya kırılma olduğunda bu sefer de Protherm Leopard kombiniz ateşlemeyi yapar fakat iyanizasyon bujisi çatlak veya kırık olduğundan dolayı alevi hissedemeyip karta bilgi veremez.Ve buda Protherm Leopard kombinizde F1 arızası meydana getirir.
Son olarak Protherm Leopard kombinizde F1 arızası gördüğünüzde kombiniz aşırı ısınmadan dolayı emniyet termostadını attırmış olabilir.Aşırı ısınmaya sebep olabilecek sorunlar; peteklerinizde hava birikmiş olabilir,Protherm Leopard kombinizin sirkülasyon pompası bloke olmuş olabilir,petek tesisatında oluşan pisliklerden dolayı tesisatınız ve tesisat filtresi tıkanıp, Protherm Leopard kombinize tesisattan dönüş yapan suyun girmesi engellenmiş olabilir.

Yukarıdaki arızaların çözümü için en yakın Teknik Servisi çağırmanız gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar


Leopard F1 Arızası” hakkında 109 yorum

  • Gaz valfinin yandigindan emin olmak icin ölçü aleti ile selenoid bobin uclarini olcebilirsiniz. Eğer gerçekten yanmis ise öncelikle kablolarda kisa devre olup olmadigini kontrol edip sonra kartta ki soket baglantilarini doğru takip takmadiginizi kontrol edin.

   • İyi günler protherm kombimiz var f1 hatası veriyor fr de beklerken ara ara tık tık ses yapıyor roleler açmaya çalışıyor fakat kombi devreye girmiyo neden olabilir acaba

    • Ateşleme ve iyonizasyon bujilerinde kurum veya çatlak olabilir. Gaz valfinde ve kartta sorun olabilir. Detaylı bakilmasi gerekir.

 1. Selam, gaz valfi geri besleme hatasi veriyor kombim. Daha onceden de olmuatu ve elektronik kart degismisti. Hata verdiginde kombinin elektrigini kapatip aciyorum ve hata vermeyi birakiyor. Bu durumda voltajla ilgili mi sikinti vardir acaba? Tesekkurler.

  • Voltaj dusuklugunde bu tarz sorun olabilir ama diger parcalardada sorun verir mesela fan veya pompa rolesi cekemez bence servisi cagirin atesleme bujilerine gaz valfinin bobinlerine brulore detayli baksinlar. Ondan once voltajlari olcturun yinede fayda var dusukse regulator baglatin elektrikciye.

 2. Kombi protherm leopard kombim f1 hatası veriyor sigortadan kapatıp açtığımda kombi ateşleme pozisyonun geçiyor fan açıyor ateşleme sesi gelmiyor ama rölesinin açtığını duyuyorum gaz valfi arızalı olabilirmi bu kombilerde çok olan bir arızamı acaba ?

  • Eğer pompa fan çalışıyorsa proses tat gaz valfi yada kartta sorun vardır. Tabi elektrotları da unutmamak lazim . ayrıntılı bakılması gerekir. Geçmiş olsun

 3. Ana kartta beyin dediğimiz yerde cam sigortası var onu attırmış olabilr yada kartı tümüyle yakmış olabilir

 4. Merhaba,

  Protherm kombim F1 hatası veriyor.Ateşleme yapmıyor.Aç kapa yapıyorum.Fan çalışıyor.Ekranda değerler normal görülüyor.Fakat çıt 3-4 kez çıt çıt ses gelip ateşlememeye çalıştıktan sonra hataya çeçiyor.En yakın arıza nedeni nedir.Yardımcı olurmusunuz?

  • Kombinin gaz vanasının acık olduğuna emin olun .kombiye gaz gelsin yani. bujileri kontrol edin catlak kırık varsa sebeb olur.gaz valfi veya ana kartta da sorun olabilir bunlara servis müdahalesi gerekir.

 5. Evi ısıtmak için açtığımda kombi ateşleme yapamıyor. Ama normalde çalışıyor. Ana ekranın değişmesi gerektiğini söylediler. Bu parçanın fiyatı hakkında bilgi verebilir misiniz? Şimdiden sağolun…

  • Normalde çalışıyor dediginiz olay sıcak suda çalışıyor anlamına mi geliyor.petekleri çalıştırdığınızda mi çalışmıyor kombi. Eğer oylesyse ana ekranda ne hata varmış. Pompada sıkışıklık olabilir uç yollu vanada veya motorunda sıkışıklık olabilir bunlara bakildimi kontrol edildimi. Ana kart en son arıza verebilecek yer bunlara bakilmadiysa direk kart diyorlarsa bence servisinizi değiştirin. Boş yere paranız gitmesin.

 6. Kombinin yeri degisti suyu isitiyordu fakat bir sure sonra f 1 cikiyor atesleme yapmiyor yardimci olurmusunuz.

  • f1 ateşleme arızasıdır.kombi yerini değiştirmişsiniz bazı kombiler faz nötr tersliği yüzünden ateşleme yapamaz fişi çıkarıp ters takın deneyin .tekrar ederse gaz hattında hava yapmıştır havasını almayı deneyin.yine devam ederse sırasıyla bbujilere brülöre gaz valfine ve karta bakılması gerekir.

  • gaz hattındaki havayı en basit kombinin altındaki gaz borusunun rekorunu kombi tamamen kapalıyken gevşetilir bıraz gaz dışarı uçması sağlanır sonra tekrar rekor sıkılır köpüklü süngerle kaçak kontrolü yapılır kaçak yoksa çalıştırılır.kombinin bulunduğu ortamı işlemi yaptığınız anda havalandırın ve ateşle yaklaşmayın.

 7. Bizim kombi f1 gösteriyor sonra reset tuşuna basıyorum çalışıyor ama ateşleme büyük bir gürültü ile oluyor sonra birden yine f1 oluyor sonra yetkili servis çağırdım bir yerleri sildi temizledi yine oluyor ne yapmaliyim

  • Baca bağlantılarını kontrol edin . bujilerin temizlenmesi ve mesafesinin kontrolü ayarı yapılması gerekir.gaz ayarlarının kontrol edilmesi gerekir.brulorun kontrol edilmesi gerekir. Geçmiş olsun

 8. Merhaba, protherm leopart kombim F01 arizasi veriyor ve ekranda sicaklik 84 dereceyi gosterdi asiri isinma. Bu kış ilk defa actik kombiyi sadece sicak su için kullanıyorduk. Ne yapmaliyiz? Yardiminiz için teşekkürler

  • Pompa sıkışmış pompanın sıkışıklığı giderilmesi gerekiyor. El beceriniz varsa kombinin on kapağını sökün pompanın önünde ufak düz tornavida ile açılan bir tapası var onu açın tornavida ile tapanin içindeki motoru sağa sola dondurun sonra kombiyi çalıştırın motor dönüyorsa tapayi kapatın düzelmesi gerekiyor. Tabi bunları yapmadan önce petek vanalarinin açık olduğuna emin olun.geçmiş olsun.

 9. Merhaba protherm kombim bir haftadır arıza veriyor.
  Kombi çalışıyor ve ateşleme yaparken daha sonra ne oluyorsa petekler soğumaya başlıyor kombiye baktığımda ateşleme yapmıyor sıcak suyu dahi acsam ateşleme yapmıyor kombide elektrik var.herşey normal gorunuyor
  Sonra fişini çıkartıp tekrar takarsam çalışıyor ısıtmaya devam ediyor.
  Arıza gittikçe sık aralıklarda oluyor
  Acaba arıza nedir ne yapmamız gerekir

  • Sanırım limit termostat devreyi kesiyor. Tesisat filtresini temizlettirin deneyin. Bu arada da voltajlarinizi olcturun. Filtreden sonra yine yaparsa karta bakılması gerekir.

 10. logic marka kombi kullanıyorum. bugün elektirikler bi kaç kez gitti geldi. şimdi L 2 diye bi arıza veriyor bu ne anlama geliyor acaba?

  • Logic modeli oluyor . airfel logic mi termoteknik logic mi veya başka bir markanın modelimi hangisi ona gore yardımcı olayım.

 11. selamün aleyküm dün gece sanırım kombi yanarken uyudum sabah ev buz gibi , kombiye baktım kapalı değil ama uğultu var ancak çıt ses geliyor alev haline geçmiyor ancak peteek buz gibi olduğu halde kombi radyatör 93 – 94 gösteriyo ve lavaboya gelen suyu da ısıtmıyor acaba sıkıntı nedir , üstelik pazar bütün servisler kapalı , yardımınız için tşkkrlr

 12. İyi akşamlar ben daha öncede yazmıştım. Kombim şuan f1 hatası veriyor.servis çağırdım kart arızalı dedi yaptı taktı o anda çalıştı sonra yine f1 hatası .yine servisi çağırdım bu seferde üstte bir parça vardı onu değiştirdi artık hata yapmaz dediler ben yaparsa dedim regülatör takacağız dedi. Onlar gitti 2 saat çalıştı yine aynı hatayı vermeye devam ediyor yarın yine cağıracağım regülatör takacak onunlada duzelecegi belli değil bana göre.
  voltajda sıkıntı olsa diğer elektronik eşyalarda herhangi birşey olmazmı hicbirisinde sıkıntı yok sorunsuz çalışıyor.

  • arızanın sebebleri gaz yokluğu kart arızası gaz valfi bujiler brülör veya elektrik voltajı dır.bunların biri birkacı olabilir. kart değişmiş prosestada bakmışlar sanırım. bujileri kontrol ettilermi bilmiyorum. ama voltajlardan da kaynaklanabilir.her eşyanın minimum çalışmaa voltajı farklıdır.onun için diğer beyaz eşyalarlarla kıyaslamayın.voltajlarda sorun çıkmazsa bujileri gaz valfini kontrol ettirin.

 13. Leopard marka kombi kullanmaktayım cihazımın bar basıncını düşürmek istiyorum,nasıl yapacağım konusunda yardımınızı rica ediyorum

 14. Protherm kombi kullanıyorum. Açıldıktan sonra 2-3 dakika çalışıyor ateşleme yapıp alevleri görünüyor ısı 5-6 derece yükseldikten sonra f1 arızası geçiyor acaba arıza ne olabilir

  • Baca faninin kanatları dolmuş olabilir , iyonizasyon bujisinde sıkıntı olabilir, sensor yanlış hissedip limit termostat i attirabilir veya kartta sorun sorun olabilir bakılması gerekir.

 15. protherm kullanıyorum, bazen f1 arızası veriyor ve sıcak suyu açınca kombi devreye girmiyor. fişi çıkartıp takıyorum arıza vermiyor devreye giriyor kombide alev yanıyor ama sıcak su ya hiç ısıtmıyor yada çok az ısıtıyor. son olarak bazende hiç bir arızası yokmuş gibi normal çalışıyor. yardımcı olursanız sevinirim.

  • Bujilerin kontrol edilip temizlenmesi gerekir. Gaz yokluğunda da yapabilir. Veya düşük voltaj geldiğinde de yapabilir. Geniş kapsamlı arıza olduğu için tek tek kontrol edilmesi gerekir.

 16. Merhaba, yeni taşındik evde protherm leopard marka kombi var.Kombi de sadece +,-, mode tuslari var.Ekran ışıklari olarakta yuvarlak saat simgesi,musluk simgesi, petek simgesi ve şimşek ariza simgesi var.Duşa girmek için Kombiyi açıp mode tuşuyla musluk simgesine getirip birakiyorum.Fakat kendi bi kac saniye sonra petek simgedine atiyor kendini, 80 derecelere çıkıp petekleri ateş gibi yapıyor haliyle kendi de ısıniyor ve F3 arizasi veriyor.Ben sadece duş için sıcak su istiyorum, ne yapmaliyim?

  • Kombide aşırı ısınma mevcut. Pompa sıkışık kalmış olabilir. Ve uc yollu vana motoruda sıkışık kalmış olabilir. Uzun sure kullanılmayan kombilerde bu olay meydana gelebilir. Normaldir. Çalıştırmadan önce pompayi ve uc yollu vana motorunun sıkışık ligini giderirseniz sorun çözülecektir.

  • Ateşleme arızası . voltajlarda anlık dusme olmuş olabilir. Gaz yokluğundan olabilir. Ateşleme bujilerinden olabilir. Brulor tıkalı olabilir. Bunların kontrol edilmesi gerekir.

 17. Merhaba, Bende Leopard kombi kullanıyorum, dün petekleri yakmak istedim ve derecesini 50 ye getirdim daha sonra kontrol ettiğimde herhangi bi sıcaklık gelmedi petek vanaları kapalıymış açıp tekrar denedim bu sefer F1 hata uyarısı veriyor.. ve suyuda ısıtmıyor kapatıp açıyorum kombiyi ilk etapta normal gibi gözüküyor fakat suyu açtığım anda yine F1 arıza koduna geçiyor ateşleme yapmıyor galiba…

  • F1 arızası ateşleme arızasidir. Gaz vanaları açıksa kombiye gaz geliyorsa ateşleme bujisi iyonizasyon bujisi ana kart kontrol edilmelidir. Evde de voltaj dusuklugu olmaması gerekir.

 18. Merhaba, Bende Leopard kombi kullanıyorum, dün akşam petekleri yakmak istedim ve derecesini 55 e getirdim daha sonra kontrol ettiğimde herhangi bi sıcaklık gelmedi petek vanaları kapalıymış açıp tekrar denedim(radyatörlerden ses geldi ).musluğa gelen su da ısınmıyor kapatıp açıyorum kombiyi ilk etapta normal gibi gözüküyor 2-3 saniye sonra yine F1 arıza koduna geçiyor ateşleme yapmıyor galiba ışık gelmiyor.gaz vanası açık tesisatın filtresini yıkadım. basınç normal yardımcı olursanız çok teşekkür ederiz. saygılar,

  • Limit termostat atmış olabilir. Açılıp resetlenmesi gerekebilir. Onda sorun yoksa ateşleme bujisinde veya kartta sorunlar ola bilir.

 19. Kombi acildigi zaman ekranda sirasiyla. 5,2,c,f1 gosteryor ne yapmam lazim kendim tamir edebilirmiyim tesekkur ederim

 20. Merhabalar dun kombimi actim aksam sabah kalktigimda kombi tamamen kapanmisti ve calismiyo nedeni ne olabilir

 21. Kombim suda durmuyo yazin petekleri dugmelerinden kapatmak zorunda kaldm sebebi nedir acaba ? Bir de kombinin devridaim yapmasi icin yani calismasi icin en az kacta calismasi gerekiyor ? Yardmci olursanz sevinirim

  • Suda durmuyor derken neyi kastetdiniz peteklerdemi durmuyor sıcak sudami . En dusuk seviyedede çalışır kombi

 22. Durmadan f01 arızası veriyor kombim birde suyu çok geç ısıtıyor artı çok yüksek derecelerde yaptığım halde peteklerin halen biz gibi ötekilerden hava aldığım halde her ay ombinin suyunu değiştiriyor vana yardımcı olur musunuz bu konu hakkında şimdiden tak eder hayırlı akşamlar diliyorum

  • Tesisat filtresini ve tesisatın kontrol edilmesi gerekir. Büyük ihtimalle aşırı ısınma oluşuyor içerde ve arızaya geçiriyor. Önce bunları yapın duzelmezse ateşleme parçalarına bakılması gerekecek. Ama büyük ihtimalle duzelecek

 23. A4 hatası veriyor birde sıcak su ile petekleri menüden ayiramiyorum yani sadece sicak suyu kullanamıyoruz sebebi nedir acaba Ar ne anlama geliyor

 24. Bende de bu kombiden var iki gündür her hangi bir arıza lambası yanmamasina rağmen kombi sıcak su vermiyor ve petekleri isitmiyor. Filitrelerini falan temizledim tesisatla ilgilide bir sorun olduğunu da sanmıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

 25. leopard kombi kullanıyorum petek ısı ayarında dijital göstergeyi 65e getiriyorum ama 65 e kadar geliyor daha sonra tekrar düşüyor bunu sürekli olarak tekrarlıyor yükseltiyor düşürüyor sabit kalmıyor . sıcak su sabit ama

  • Sabit kalmaz zaten ayarlanan derecenin 7 derece altına 7 derece ustune çıkabilir düşebilir çalışma prensibi o şekilde zaten.

 26. Merhaba benim kombi 2 yada 3 gunde bir f1 hatasi veriyor duruyor kapatıp açınca düzeliyor yada fişi çekince düzeliyor nedeni nedir acaba

  • Sistemde tıkanıklık olabilir filtreye bakılması gerekir. Birde ateşleme sisteminin kontrol edilmesi gerekir

 27. Merhaba protherm lynx marka kombim sıcak suyu açtığımızda F01 hatası veriyordu. Servis çağırdım. Radtatörlerin Aluminyum olduğu için kireç tuttuğunu bunun da hataya neden olduğunu söyledi ve panel radyatör kullanmamızı tavsiye etti. Biraz araştırdık ve öncelikle radyatörleri ve tesisatı temizlettik sorunsuz çalıştı ancak 3 ay geçti tekrar aynı hatayı vermeye başladı. Sorun gerçekten radyatörlerde midir?

  • Aliminyum petek olmasi okadar etkilemez Tesisat temizliği çok önemli bunlardan sonra yine sık sık yapıyorsa kalorifer sensorunu ve üç yollu vanayi kontrol ettirin sistemde aşırı ısınma meydana geliyor ve limit termostat atıyor.

 28. Merhaba kombi leopart f6 arizasi veriyor yani atesleme yapmiyo kapatip acinca duzeliyor ama sonra tekrar yapiyor bir haftadir idare ediyoduk ama simdi hemen dusuyor ne yapmam gerek

  • Bujileri kontrol ettirin. Ayarı bozuk olabilir yada kurum bağlamış olabilir . Gaz ayarları kontrol edilmesi gerekir. Bunlardan sonra yine devam ederse karta bakılması gerekir.

 29. vıtopend 100 kombimizde sıcaksu altındaki yeşil ışık ve petek dügmesinin altındaki kırmızı ışık ikisi birden yanıp sönüyor,petekler ısınıyor fakat sıcak su kısmı ısınmıyor
  sorunnedir bizim yapacagımız birşey varmı

  • Ekranda f51 kodu veriyormu. Anladığım kadarıyla sıcak su sensoru arızalı eğer f51 de veriyorsa ve sensorun değişmesi gerekir.

 30. !!!!! ACIL YARDIM!!!!
  Ustam bizim kombi ne zamandir su akitiyor. Bunda sıkıntı yok alıştık. F1 arizasi veriyor atesleme yapiyor geri sonuyor f1 hatasi veriyor. Usta geldi 2-3 kere gaz valfimidir nedir bu atesleme yapan yeri temizliyor hava basiyor. Sonra çalışıyor. Biz sicak su kullanirken en altta kombiden bagimsiz muslugu az acip sonra sonra kombinin sicak su vanasi acip oyle kullanıyoruz. Kombinin sicak su vanasini hep acik tutmuyoruz su akitiyor diye kazanda sorun varmış heralde. Ustaya her hafta para vermekten sıkıldım. Benim o gaz valfinin icindeki suyu nasil kurutmam gerekir ne yapmam lazim. Fön makinesiyle orta ayarda sicaklik versem kendine gelirmi.acil yardim lütfen

  • Gaz valfinin içine su girmez anladığım kadarıyla esanjor delik ordan brulorun içine su kaçırıyor. Brulorun kurutulması kolay . Söktürüp kurulatabilirm.ama esanjordeki su damlatma olayı giderilmedikce brulore su girmeye devam eder. Siz önce kaçak olan yeri cozmelisiniz. Su kaçağı giderilecek ondan sonra ateşlemeye engel olan parçalar kurutulacak yoksa sorun bitmez

 31. Kombinin suyu bosalttik havasını aldık
  Kart arizaya geçti f1 hatası veriyor
  Yardımcı olurmusunuz

  • Ateşleme arızası bujilerin brulorun gaz valfinin kontrol edilmesi gerekir. Bunlardan önce gaz olup olmadığı kontrol edilmelidir.

 32. Merhaba iyi geceler. Bende leopard 24 BTV kombi var. Siğorta yerinin ordan kombiyi kapattım sonrasında tekrar açmam gerekiyordu, ama kombiye elektrik gelmedi bir daha sorun nedir acaba. Siğortaya kontrol kalemle baktığımda elektrik verimli bir şekilde geliyor. Ama kombi bu elektriği alamıyor ve açılmıyor. Bu konu üzerinde bilgilendirir misiniz? Teşekkürler.

  • Kartin içindeki cam sigortayı kontrol edin o atmış olabilir. Onda sorun yoksa karta yüksek voltaj gelmiş olabilir yanmış olabilir. Kombi kart tamircilerine verin kontrol etsinler.

 33. protherm lnxy 20,000 kombi aldım dün çalıştırayım dedim ve çalıştırdığımda patır patır sesler geldi sonra f 01 hatası verdi resetledim düzeldi tekrar çalıstırm tekrar aynı sesler geldi tekrar f 01 hatası aldım busefer düzelmedi 2 gündür aynı yardımcı olabilirmisiniz

  • pompa sıkışık kalmış muhtemelen pompaın alıştırılması kontrol edilmesi lazım. onda sorun yoksa tesisatta hava var havanın alınması gerekir.

 34. merhaba
  salonumda yani kombinin hemen yanında bulunan 2 petek hiç ısınmıyor ama diğer odalardaki toplamda 3 adet petek iyi ısınıyor kombim 20,000 lik proterhm kombidir acaba sorunum ve çözümü nedir yardımcı olabilirmisiniz.teşekkürler.

 35. Kombim 5_6 saat çalistiktan sonra f01 arizasi veriyor ve bunu surekli tekrarliyor. Soruyu daha oncede sordum ama sistemde gozukmedi kombi protherm lynx

  • F01 asiri isinma hatasi yani ya tesisatinizda camurlasma var sirkulasyon saglanamiyor ya tesisat donus filtresi tikali ya pompa devri dustu ömrünü tamamlamak üzere ki bu en son ihtimal . Yada sensor yanlış hissedip alev boyunu arttırıp aşırı ısınmaya sebeb oluyor . Tek tek kontrol edilmesi gerekiyor.

 36. Merhaba
  Bır hafta gıbi bir sürede kombiyi kullanmayacagımzdan dolayı fişi çektik .
  Döndüğümüzde aynı elektrik tesisatınsa tüm cihazar calısıyor olmasına ragmen hıc elektrik dahı almıyor .

  • Yuksek voltaj gelmiş muhtemelen kombinin kartının cam sigortasını kontrol edin patlama yoksa kart zarar görmüştür.

 37. Protherm f1 ariza veriyor evde olmadigim icin hem gaz vanadini hemde sarteli kapattirdim bi sıkıntı olmaz jmarim

  • sorun olmaz. arıza gaz hattında hava birikmiş olabilir. voltaj düşüklüğüne denk gelmiş olabilir.bujiler ve gaz valfinde sorun olabilir. irkaç kez resetledikten sonra bu parçalara detaylı bakılması gerekir.

 38. Benim kombi 3 -4 saatte bir devreye gecmiyor.Atesleme yapiyor gaz kokusuda geliyor fakat yanmiyor bir turlu.Sarteli ac kapa yaptigimda ise duzeliyor 3-4 saat idare ediyor.Sonra tekrar ayni sorun.Beyni degistik elektrotlari degistik gaz walfunde sorun yok bir turlu cozume ulasilamadi.En son regilator takicaz ama cozum olacagini sanmiyorum.Biktim artik masraftan .
  Kombi protherm leopart yuvarlak ekranli

  • Gaz kokusu gelebilir ama ne basınçta geliyor gaz . Gaz ayarları bozuk olursa ya ateşleme yapamaz yada yapar soner hemen iyanizasyon bujisi alevi algılayamaz. Ikincisi ise regülatörü en başta deneseydiniz masraf olmazdı belki. Arıza kart arızasına benziyor ama düşük voltaj durumlarında yanıltır kart arızası gibi anlaşılır.

 39. Normalde yazıcı tamiri ile uğraşıyorum ama bir süredir işsizim. Evdeki cihazımız F1 hatası verdi, ekonomik anlamda ise servis çağıracak durumda değildim. Verdiğin bildiler doğrultuğunda termostat sigortasının arızalı olduğunu bulup, sorunu giderdim. Sana ne kadar dua etsem azdır böyle bir günde yardıma koştuğun için allah senden razı olsun.

 40. Merhaba leopard 24 btv kombi kullanıyorum kombi çalışıyor ama durmuyor ısıtma suyu yeteri kadar ısınmadıgını düşündüğüm için yanma odasına kadar kombinin önünü açtım yanan ateşin esanjore ulaşamadıgını gördüm ayar yapmak için gaz valfine baktım ancak ayar yeri yok yardımcı olabilirseniz sevinirim

   • Pompa sensor değişti filitre temizdi yeniden kontrol edildi cihaz maxsumuda çalışıyo ayarladığım ısı ayarına kadar su ısınıyo ayarlarının ısıya gelince gaz minimuma düşüyo ve bu şekilde hiç durmadan çalışıyo

 41. Merhaba,
  Kiracıyım evde protherm leopard kombi var. Sıcak suyu açtığımda 1 dk sonra su akar gibi bir ses ve takır tukur ses geliyor bu esnada basınç ta en yükseğe kadar geliyor. Peteklerden su boşalttım suyunu olması gerekene getirdim ama sıcak suyu açınca basınç yine en yükseğe çıkıyor. Bu seslerden dolayı sıcak suyu açamıyorum. Ne yapmam lazım? Bu durumda bu sesler varken sıcak suyu kullanmak doğru mudur? Malum şu an kimseyi eve çağıramıyoruz. Yardımınızı rica ediyorum. Teşekkürler….

  • Anladigim kadari ile kombinin pompasında sıkışma var veya sistemde aşırı hava var. Peteklerden su bosalttim dediginiz işlemde hava gelmeden direk su geldiyse sistemde hava olması ihtimali düşük, pompada sorun görünüyor ki bunada malesef servis mudalaesi sart

   • Merhaba. Evet peteklerden su boşaltınca direk su geldi. Yardımınız için teşekkür ederim. Allah razı olsun sizden. Mübarek Ramazan ayında Allah dualarınızı kabul eylesin inşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.