Panther F0 arızası

Protherm Panther kombinizde digital ekranda F0 arızası gördüğünüzde Panther kombinizin su basıncı düşmüş demektir. Kombide kuru yanma yani susuz çalışma oluşur. Buda sirkülasyon pompasına zarar verebilir.

Protherm Panther kombinize su almak için kombinizin alt tarafında su doldurma vanası mevcuttur.Su doldurma vanasını açarak 1,5 bar su alıp tekrar kapatın.Kombiniz 1,5 bar su basıncını gördüğünde çalışacaktır.Protherm Panther kombinizin su doldurma vanasını açtığınız halde kombinize su girişinin sesini duyamıyor ve ekranda su basıncının yükselmediğini görüyor iseniz Protherm Panther kombinizin su doldurma vanası arızalı veya tıkanıklık var demektir.

Bazen su doldurma vanasını açtığınız zaman sisteme su girişini duyar fakat ekranda su basıncının yükselmediğini görebilirsiniz.İşte bu durum tehlikelidir.Su doldurma vanasını hemen kapatmalısınız.Çünkü Protherm Panther kombinizin basınç sondası yani kombiye giren suyun basıncını ölçen basınç okuyucusu arızalı demektir.Yani kombinizde yeterli kadar su basıncı var ama basınç sondası bu basıncı okumuyor olabilir. Ayrıca bu arızanın diğer bir sebebi Elektronik Kart da olabilir. Su basınç sondası su basıncı okur Elektronik Karta sinyalini gönderir fakat Elektronik Kart arızalı olduğu için Protherm Panther kombiniz tekrar F0 arızasını verebilir. Protherm Panther kombinizin basınç sondası arızalı olduğu için aldığınız suyu okuyamıyor ve siz hala su almaya devam ettiğinizde basınç 3 barı geçecek ve emniyet ventilini açacaktır.Aldığınız fazla su dışarı tahliye olacak.
Protherm Panther kombinizde su alma problemi yaşadığınızda teknik servisi çağırmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar


Panther F0 arızası” hakkında 4 yorum

  1. su basınç sondası arızalı olabilir.veya ana kart su alma işlemini okuyamayıp f22 arızası veriyor olabilir. genleşme tankının da havasını kontrol ettirmenizde fayda var.

  2. mrba ben kombimin sıcaklık ayarını 40tan yukarı cıkaramıyorum su seviyesini yükseltsem bile ısıyı 45yada fazlasını yaptıgımda sürekli su seviye göstergesi yanıp sönüyor ancak ısıyı düşürürsem ışık sönüyor ne yapabilir 🙁

    • Genlesme tankinin havasi bitmis. Hava basilmasi gerekiyor. Sicaklik arttiginda basincta arttigi icin asiri basinc uyarisi veriyor. Sicakligi dusurdugunuzde basinc dusuyor normale geliyor. Normalde manuel basinc gostergesi olsa basinc dustugunde de ariza verecek ama panther in gostergesi digital oldugu icin 0,4 bar gibi fazla gisterdiginden dolayi dusuk basincta kolay kolay arizaya gecmiyor ancak 0.2 bar da falan arizaya geciyor. Gecmis olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.