Süsler E0 arızası

Kombilerde Baca Fanının,Hava Prosestadının,Pompanın,NTC Sensörlerin,Limit Termostatların,Su Basınç Sondalarının,Gaz Valfinin ve Ateşleme Bujilerinin kablo ve soketlerinin toplandığı ve yönetme emrini aldığı devre elemanı Ana Kart veya halk dilinde beyin olarak adlandırılır.

Kombileri montajı yapılırken genelde açık havaya örneğin balkonlara montaj konusunda ısrarcı olur bayiler veya servisler. Çünkü mutfakta veya banyoda aşırı derece nemden dolayı kombinin ana kartı arıza yapar ve hatta yanmaya kadar büyür.

Özellikle sanayinin bol olduğu yerlerde ve ülke genelinde sık sık voltaj düşmeleri veya yükselmeleri olabiliyor. Bu düşüş veya yükselişler başta kombi olamka üzere diğer elektronik cihazlarımıza da zarar vermektedir.

Süsler 5105 kombinizde E0 arızasını gördüğünüzde, ölçme imkanınız ve bilginiz var ise kombinizin bağlı olduğu prizi ve diğer birkaç priz noktasından evinize gelen voltajı ölçün.197 Volt altında Süsler 5105 kombinizin ana kartı arızaya geçebilir kart çalışmaz veya kontrol dışı çalışır.230 Volt üzerinde ise kartınızı yakmakla sonuçlandırabilir. Eğer bu tarz düşme veya yükselme var ise bir Voltaj Regülatörü bağlatmanız gerekecektir.

Eğer voltajlarınızda sorun yok fakat Süsler 5105 kombiniz hala E0 arızası veriyor ise en yakın teknik servisi çağırarak kombinizin ana kartını kontrol ettirmek olacaktır.Nem almış olabilir. Ana karttaki devre elemanları yanmış olabilir.Ana kartın değişmesi veya tamir edilmesi gerekebilir.

Sponsorlu Bağlantılar


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.