Süsler E1 arızası

Kombilerin çalışmasını insanın vücut yapısına benzetsek hiç de yanlış bir mantık kurmuş sayılmayız.Nasıl insan vücudunda kalp kanı pompalama görevi , beynimiz bizi yönlendiren mekanizma ve kanımız da vücudumuzda yaşamamız için kalbimizin pompalama görevini yapabilmesi için gerekli olan sıvımız ise kombimizdeki sirkülasyon pompası sisteme suyun dolaştırılabilmesi için gerekli parça ve sistemde dolaşan sıvı da sudur.

Süsler kombinizde ekranda E1 arızası gördüğünüzde

kombinizin suyu bitmiş demektir.Süsler kombinize su almak için kombinizin alt tarafında su doldurma vanası mevcuttur.Su doldurma vanasını açarak 1,5 bar su alıp tekrar kapatın.Kombiniz 1,5 bar su basıncını gördüğünde çalışacaktır. Süsler kombinizin su doldurma vanasını açtığınız halde kombinize su girişinin sesini duyamıyor ve manometrede su basıncının yükselmediğini görüyor iseniz Süsler kombinizin su doldurma vanası arızalı veya tıkanıklık var demektir.

 

Bazen su doldurma vanasını açtığınız zaman sisteme su girişini duyar fakat manometre de su basıncının yükselmediğini görebilirsiniz.İşte bu durum tehlikelidir.Su doldurma vanasını hemen kapatmalısınız.Çünkü Süsler kombinizin manometresi tıkanmış veya arıza yapmış olabilir. Siz hala su almaya devam ettiğinizde su basıncı 3 barı geçecek ve emniyet ventilini açacaktır.Aldığınız fazla su dışarı tahliye olacak.
Süsler kombinizde su alma problemi yaşadığınızda teknik servisi çağırmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar


Süsler E1 arızası” hakkında 2 yorum

  1. süsler kombi kullanıyoruz takılalı 3-4 sene olmuştur ama kulanılma gecelı ilk bu kış ıkı gun öncesıne kadar sorun yoktu su basıncı düşmeye başladı tekrar bastım suyu bır saat geçmeden yıne düştü dün az önce tekrar bastım ısındık ama bunun sorununun neden oldugunu ögrenmek istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.