Eski Termoslim 30 arızası

Termoteknik‘in ilk kombi modellerinden olan  TERMOSLİM Türkiye’de reklamı çok fazla olmamasına rağmen tutulan bir kombidir. İç tasarımı , parçaların kalitesi çoğu bilindik kombiden daha kalitelidir.

Termoteknik TERMOSLİM kombinizde  gösterge panelindeki arıza uyarı lambalarından 30 lambası yanıp sönmeye başladığı anda kontrol edeceğiniz işlemler ;

TERMOSLİM kombinizin öncelikle bacasını kontrol etmeniz gerekmektedir.Eğer kombi bacalı ise binazınızın bacasını ,çekişini kontrol ediniz.Eğer hermetik model ise hermetik bacanın yerinden çıkıp çıkmadığını,ucunun tıkalı olup olmadığınız kontrol ediniz.

Şayet bu sorunlar yok ise kombinizde Hava prosestadı , Baca Fanı veya Elektronik Kart arıza yapmış olabilir.Kombi bacalı model ise Baca Emniyet Termostadı atmış olabilir. Baca Fanı tozdan dolayı kanatçıkları tıkanıp Hava Prosestadına yeterli hava basıncını iletemez hale gelir.Bundan dolayı da Hava Prosestadı kontaklarını kapatamayarak Elektronik Karta sinyal gönderemez. Ve dolayısı ile kombi devreye girmez.

Elektronik karta kadar sinyal gelir fakat Elektronik Kart yüzünden de kombi devreye girmeyebilir.

Kısacası Termoteknik TERMOSLİM kombinizde 30 arıza uyarı lambası yanıp söndüğünde bina bacanızı veya hermetik kombinizin bacasını kontrol ettikten sonra kendinize en yakın Teknik Servisi çağırmanız gerekecektir.

Sponsorlu Bağlantılar


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.