Vuw Plus F22 Arızası

Kombilerin çalışma prensiplerine bakacak olursak hidrolik,pnomatik ,mekanik ve elektrikli sistemler tarafından çalıştığını görürüz.

Mesela kombide baca fanında ki bir problemden dolayı hava prosestadı hava basıncını alamaz ve kontağını kapatamaz.Bundan dolayıda kombi devreye giremez.Buradaki sorun pnomatik, mekanik ve elektriki bir arızadır.

Vaillant Vuw Plus kombinizde digital ekranda F22 arızası gördüğünüzde Vuw Plus kombinizin su basıncı düşmüş demektir. Kombide kuru yanma yani susuz çalışma oluşur. Buda sirkülasyon pompasına zarar verebilir.

Vaillant Vuw Plus kombinize su almak için kombinizin alt tarafında su doldurma vanası mevcuttur.Su doldurma vanasını açarak 1,5 bar su alıp tekrar kapatın.Kombiniz 1,5 bar su basıncını gördüğünde çalışacaktır.

Şayet su doldurma vanasını açtınız sisteme su girişini duyuyorsunuz fakat manometre yükselmiyor.İşte bu durum tehlikelidir.Su almayı hemen kapatın.Çünkü manometre arızalı olduğu için aldığınız suyu okuyamıyor ve siz hala su almaya devam ettiğinizde basınç 3 barı geçecek ve emniyet ventilini açacaktır.Aldığınız su dışarı tahliye olacak.

Başka bir arıza ise ; Vaillant Vuw Plus kombinizde 1,5 bar su var ama kombiniz yine F22 arızasını gösteriyor. Bu durumda kombinizin basınç sondası yani kombiye giren suyun basıncını ölçen basınç okuyucusu arızalı demektir.Yani kombinizde yeterli kadar su basıncı var ama basınç sondası bu basıncı okumuyor olabilir. Ayrıca bu arızanın diğer bir sebebi Elektronik Kart da olabilir. Su basınç sondası su basıncı okur Elektronik Karta sinyalini gönderir fakat Elektronik Kart arızalı olduğu için Vuw Plus kombiniz tekrar F22 arızasını verebilir.

Sponsorlu Bağlantılar


Vuw Plus F22 Arızası” hakkında 21 yorum

 1. Vaillant doldurma muslugum arizali nasil degistirebilirim yardimci olurmusun tornavi yeri siyirmis iyice kombi ye su dolduramiyorum

  • kombinin suyunu tamamen boşaltın. alttaki borulardan ince üstünde vanası olan boruyu kapatın vanasını.sıca su musluğunu açın .su gelmemesi gerekir. sonra doldurma musluğunun bağlantı vidalarını ve borularını söküp değiştirip montajını yapabilirsiniz.

 2. Vaillant ecoplus vuw yoğuşmalı kombinin genişleme tankının hava basınç değeri ne olmalıdır? Pompa ile hava basacağım ama ne kadar basacağımı bilmiyorum. Şimdiden teşekkür ederim cvplarınız için.

 3. Merhabalar.
  Viallant VUW Plus yoğuşmalı kombinin musluk suyunu ısıtamıyor.

  1- 3 yollu değişti
  2- 3 yollu motoru sağlam test edildi
  3- Plakalı eşanjör sağlam denendi test amaçlı yenisi takıldı
  4- Türbin değişti
  5- Pompa çalışıyor denendi
  6- kart denendi çalışıyor

  Bukadar mekaniksel parça değiştirilmesine rağmen kullanım suyunu ısıtmadı Sebebi ne olabilir saygılar…

  • Saydığıniz parcalar kesin olarak arızalı değilse eğer sensörler ve gaz ayarları kontrol edilmelidir. Başkada bir yer kalmıyor zaten.

 4. Vaillant puls kombimin su seviyesini normal şekilde su basılı ilken birden düşme ve yükselme oluyor neden olabilir

 5. Mrb,kombinin bari yarim saate kalmadan dusuyordu bende su basiyodum devamli,bir iki gun sonra bar normal seviyenin ustune cikmaya basladi ve gosterge devamli uyari amacli yanip sonuyo,suyu bosaltmak istedim lakin tahliyenin nerden olacagini bilemedim,bende petekten bosalttim yaklasik uc kova lakin hala bari dusuremedim,kaldim caresiz,eve yeni tasindim,sizce bu bar nasil duser? Tskler…

  • Bar kombi çalışırken mı yükseliyor yoksa kapaliykndemi yükseliyor. Eğer kapaliyken de yükseliyorsa doldurma vanasinda yada plaka esanjorde sorun vardır. Suyu boşaltmak için kombinin altındaki borulardan üstünde vana olan ince borunun vanasını kapatın sıcak su musluğunu açın su kesik olacaktır . Sonra doldurma vanasını açın kombinin su bosalacaktir bir bucuga düşünce doldurma vanasını kapatın iyice . Sonra musluğu kapatın sonra borunun vanasını açın.

 6. Vailan kombi ariza vermiyor ama petrkleri acitigim da alev aliyor isiniyo durun ca daha atesleme yapmiyo akla gelcek herseyi denedim netece degisimi kart degisimi 3 yollu motorlu vanasi ekran karti musluk suyu kapaliyken 90 c e kadar cikiyo

  • tesisat filtresini kontrol edin tıkalı olabilir.temizleyip takın.düzelmezse pompayı kontrol edin devirdaimi iyi yapmıyor olabilir.

 7. Kombinin basıncı 1.5 ta iken evde sıcaj su musluğunu açıyorum ,kombinin basınç göstergesi aniden yüksekliyor ve tahliye borusundan veriyor sıcak suda biraz akıyor ardından akmıyor sebebi nedir acaba ?

 8. yeni taşındım kombiyi çalıştırdım petekler ısındı bar göstergesi kıpırdamıyor sıfırda ne yapmalıyım.

  • Basınç 0 dayken kombi çalışmaz. Muhtemelen kombinin içinde su var ama basınç göstergesi arızalı yada tıkalı. Kontrol edilmesi gerekir

 9. Vaillant VUW Turbomax Plus 242/2 kombinin 3 yollu vanasından su damlatmaya başladı.
  İç kısmının tamir takiminı değiştirmek kolay mıdır?
  Bir kaç kombi yedek parça satıcısı ile yaptığım görüşmede komple almanız gerekir tamir takımı satılmıyor dedi.
  Fakat daha çok araştırdığımda tamir takımını satan yer buldum. Madem tamir takımı satılıyor o zaman diğer firmalar neden komple almanız gerekir diyor.
  Burada kafamı karıştıran bir diğer husus ise tamir takımını satan firma değiştirmeniz çok zor sökerken bile bozarsınız benim diyen kombiciler bile yapamadı dedi.
  Bu işin çözümü var mı?

  • Parca satmak için o şekilde konuşmuş tamir takımını alın yapın elinizden geliyorsa.cok da zor degil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.